Branimir Korać • nedjelja, 29.09.2013.

Još tri susreta La Lige odrađena su u nedjeljnom poslijepodnevnom i večernjem terminu. Kao gosti su uspješni bili Elche i Getafe dok je Betis na svom travnjaku nanio prvi ovosezonski poraz Villarrealu...

Poslijepodnevni program La Lige otvoren je susretom u Vigu gdje je Celta ugostila momčad Elchea. Obje momčadi su u negativnom nizu, a Elche je bio taj koji je prekinuo tu seriju lošijih rezultata.

Obje momčadi igrale su prilično oprezno ne želeći nepotrebno riskirati kako bi ostali bez mogućnosti da dođu do pobjede, a trenutak neopreznosti domaće obrane je kažnjen u 62. minuti. Javi Marquez, igrač Mallorce na posudbi u Elcheu, sjurio se u domaći kazneni prostor i zabio za vodstvo.

Pokazalo se da je to ujedno bio i jedini pogodak na susretu koji je osigurao Elcheu prvu ovosezonsku pobjedu.

Zatim se pozornost preselila u Barcelonu gdje je Espanyol ugostio momčad Getafea i tražio pobjedu za potvrdu dobrog ulaska u sezonu. Međutim gosti su bili uspješniji i slavili su s 2:0.

U prvom poluvremenu Espanyol je imao više loptu u nogama i kontrolirao je igru, međutim nije uspio doći do pogotka. Nekoliko prilika na obje strane ostale su neiskorištene i mreže se nisu tresle.

No onda u nastavku obje momčadi podižu ritam, Getafe je sve više prijetio i u 73. minuti stigao je do vodstva. Adrian Colunga je bio smiren u završnici i nije pogriješio.

Nakon primljenog pogotka, Espanyol je svim snagama krenuo po poravnanje, ali nije do njega došao. Čak štoviše, Colunga je kaznio njegovu obranu još jednom i u 92. minuti postavio je konačnih 2:0.

U posljednjem susretu dana Betis je ugostio Villarreal i nanio mu prvi poraz u sezoni. Momčad iz Seville je slavila s 1:0 i tako se pomaknula u zlatnu sredinu na ljestvici dok je Villarreal trenutno četvrti, ispustivši priliku ostati ispred madridskog Reala.

Gosti su suzdržano ušli u utakmicu i Betis je uspio povesti u 36. minuti preko Igiebora koji je dobro reagirao na odbijenu loptu od strane Asenja.

Primljeni pogodak je probudio igrače Villarreala koji su u drugom poluvremenu izgledali značajno bolje, ali nisu uspjeli doći do poravnanja.

• ZEEBANCIA30.09.2013. u 12:16
    Baš mi je drago da je Elche uzeo sva 3 boda u Vigu... Protiv Reala se vidjelo da Elche nije ništa lošiji od barem pola prvoligaša, čak naprotiv da ih sudac nije onako unakazio ne bi ih Real uopće ni pobijedio...