Almería
Almería 0:2 Barcelona
Barcelona

Ivor Krapac • subota, 28.09.2013.

U nastavku svojeg stopostotnog niza, Barcelona je bila uspješna i u sedmom kolu španjolskog prvenstva. Momčad Gerarda Martina došla je do pobjede u Almeriji, ali pritom je doživjela i nešto loše. Nedugo nakon što je zabio prvi pogodak na utakmici, Lionel Messi morao je iz igre zbog ozljede...

Barcelona je i dalje bez ispuštenog boda u ovosezonskim nastupima u španjolskoj Primeri. Novi izazov za momčad Gerarda Martina bilo je gostovanje u Almeriji, s dolaskom do 2:0 protiv prošlosezonskog člana druge lige.

Na putu do pobjede, Barcelona je zabila po jedan pogodak u svakom poluvremenu, a strijelci su bili Lionel Messi i Adriano. Nedugo nakon što se upisao na semafor, Messi je poslije nepunih pola sata igre sam zatražio zamjenu zbog problema s ozljedom, a kako je nedugo potom javljeno, stradao je bedreni mišić desne noge. O koliko je teškoj ozljedi riječ bit će poznato nakon pregleda u nedjelju.

Prije prisilnog završetka svojeg subotnjeg nastupa, Messi se u 21. minuti pobrinuo za Barceloninih 1:0, a pogodak je bio vrlo lijep. Nakon suradnje s Alexisom Sanchezom, Argentinac je ostao s dovoljno prostora na rubu 16-erca, što u pravilu znači da će suparnički vratar imati težak posao. Domaći vratar Esteban imao je i pretežak posao, nije uspio zaustaviti precizan i jak udarac glavnog aduta gostiju.

Messiju je to bio ukupno 223. pogodak u karijeri u španjolskom prvenstvu. Probio se u Top 5 vječne ljestvice, s poravnanjem s petoplasiranim Cesarom Rodriguezom, koji je od 1939. do '55. bio član Barcelone.

Martinova momčad povisila je svoje vodstvo poslije prvih 10 minuta drugog poluvremena. Nakon što ga je prizemnim nabacivanjem slijeva pronašao Cesc Fabregas, Adriano se našao na pravom mjestu za gostujuću momčad i pogodio za 2:0.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata. Barcelona je zadržala prednost i došla do sedme pobjede u isto toliko ovosezonskih ligaških utakmica.

Martinova momčad je, tako, i dalje prva, a priliku za poravnanje na vrhu ljestvice će u subotnjem večernjem terminu imati madridski Atletico, kojega čeka vrlo težak izazov, susret s gradskim rivalom Realom na Santiago Bernabeuu.

• Obrisan korisnik28.09.2013. u 22:22
    Eh pa kako si se samo ti nasao u moj post, haj na psavanje........
  • Obrisan korisnik28.09.2013. u 22:02
    Uf opet pobegli pacijenti iz ludnice........
  • Obrisan korisnik28.09.2013. u 21:47
    Koliko bolestan moras da budes da bi napravio nalog samo da bi pljunuo na Barsu, bolje da si ga to pitao. Boli ove Realovce sto ne igra Real kao nasa Barsa...
  • Hektor33328.09.2013. u 21:41
    Messi je do sada imao sreće s ozljedama, ali sad su ga nažalost počele stizati, što je posljedica dugih sezona, čvrstih utakmica i svega što ide uz to.