Valladolid
Valladolid 2:2(0:1) Málaga
Málaga

Igor Šestak • petak, 27.09.2013.

Prva utakmica sedmog kola Španjolskog nogometnog prvenstva donijela je okršaj Valladolida i Malage koji je nakon dosta uzbuđenja i preokreta završio podjelom bodova. Malaga je na poluvremenu imala vodstvo, u nastavku ga brzo prosula, a onda u završnici susreta ipak osigurala jedan bod i nastavak niza neporaženosti.

Za uzbudljivo otvaranje sedmog kola Primere pobrinuli su se u petak navečer Valladolid i Malaga. Momčadi su u različitom raspoloženju dočekale ovu utakmicu. Valladolid je u prvih šest kola slavio tek jednom i skupio samo pet bodova, dok je Malaga nakon uvodna dva poraza u posljednja četiri kola uhvatila formu i ugrabila osam bodova. Na kraju su obje momčadi nastavile svoje nizove, budući da je njihov međusobni okršaj završio podjelom bodova.

Prvo poluvrijeme dobili su gosti i to zahvaljujući pogotku Roque Santa Cruza u 24. minuti, za koji je u velikoj mjeri zaslužan i Fernando Tissone, Argentinac koji je sjajno asistirao Paragvajcu.

Minimalno vodstvo Malaga je prenijela u nastavak utakmice, no nije ga uspjela zadržati duže od 11 minuta. Za izjednačenje se pobrinuo Javi Guerra pogotkom glavom nakon kornera, a onda je samo osam minuta kasnije potpuni preokret Valladolida režirao Humberto Osorio, također pogotkom glavom nakon udarca iz kuta. Kod oba pogotka asistencije je upisao Patrick Ebert.

Jurio je Valladolid prema svojoj drugoj pobjedi u sezoni, no na put joj je stao trener Malage Bernd Schuster. U 72. minuti u igru je umjesto Pedra Moralesa uveo Poljaka Bartlomieja Pawlowskog, a on mu je uzvratio pogotkom za 2:2 nakon samo tri minute na travnjaku. Asistent je bio Ignacio Camacho, a u posljednjih 15 minuta mreže su mirovale pa je svakoj momčadi pripao po bod.

Malagi je to deveti ove sezone i trenutačno je sedma na tablici, dok Valladolid sa šest osvojenih bodova drži 13. poziciju. Ostale utakmice sedmog kola igraju se od subote do ponedjeljka.

• Obrisan korisnik27.09.2013. u 23:22
    Opet zanimljiva utakmica, Malaga se jako diže iako je ostala bez više od 50% igrača od prošle godine. Vamos!