Bundesliga, 7. kolo, 27.09.2013, 20:30 h
Augsburg
Augsburg 2:2 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Damir Žbulj • petak, 27.09.2013.

Na otvaranju sedmog kola njemačke nogometne Bundeslige pala su čak četiri pogotka. U dvoboju Augsburga i Borussije iz Mönchengladbacha pobjednika nije bilo, završilo je 2:2, a jedan od strijelaca bio je i Branimir Hrgota, koji je potencijalni hrvatski reprezentativac...

Član švedske U21 reprezentacije Branimir Hrgota nedavno je izjavio kako bi volio igrati za hrvatsku seniorsku reprezentaciju, a u posljednje vrijeme u dresu Borussije iz Mönchengladbacha dokazuje svoj nogometni talenat zabijajući golove. Hrgota je rođen u Zenici prije 20 godina, u Švedskoj je odrastao i stekao svoje nogometno ime, no još uvijek postoji opcija kako bi mogao zaigrati za Hrvatsku.

Hrgota je u ovom dvoboju ušao u 72. minuti igre, a samo minutu kasnije već se upisao u listu strijelaca. Drugi mu je to gol sezone, nakon što je loptu pospremio i u mrežu Hoffenheima. Gosti iz Mönchengladbacha nisu prednost od 2:1 sačuvali do kraj, ali prema prikazanom na travnjaku mogu biti zadovoljni osvojenim bodom.

Augsburg je bio bolji gotovo čitavu utakmicu, a do prednosti su stigli u 27. minuti preko Hahna. Jedino razdoblje kada su gosti bili bolji bilo je krajem prvog poluvremena, što su i iskoristili pogotkom za brzinsko izjednačenje na 1:1.

U nastavku je ključan trenutak bio ulazak Hrgote pa onda i njegov pogodak, međutim, dvije dvije minute prije kraja još jedna džoker s klupe, domaći Milik, koji je poravnao na konačnih 2:2.

Augsburg i Borussija ostali su tako bodovno poravnati i izjednačeni na ljestvici, dok je većina akcije u subotu, uz zanimljive okršaje Bayerna i Wolfsburga te Eintrachta i HSV-a u Frankfurtu.