Bundesliga, 7. kolo, 28.09.2013, 18:30 h
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt 2:2 Hamburger SV
Hamburger SV

Damir Žbulj • subota, 28.09.2013.

U posljednjem susretu subotnjeg rasporeda sedmog kola njemačke nogometne Bundeslige HSV je na gostovanju kod Eintrachta u Frankfurtu osvojio bod pogotkom za 2:2 u samoj završnici dvoboja. Milan Badelj je za goste odigrao čitav dvoboj, dok je Srđan Lakić za domaće ušao u završnici bez prave prilike za dokazivanje na travnjaku...

Nizozemac Bert van Marwijk u Bundesligi je na klupi HSV-a debitirao neodlučenim ishodom kod Eintrachta i može biti zadovoljan što misiju izvlačenja iz krize ekipe iz Hamburga nije započeo porazom.

Gol za konačnih 2:2 gosti su postigli pet minuta prije kraja pa navijači i simpatizeri Eintrachta mogu biti pomalo i razočarani nakon partije njihovih ljubimaca na travnjaku.

Odlično su otvorili susret, a svoju bolju igru kapitalizirali su u 31. minuti kada s Aigner izborio za jedno loptu na desnoj strani i oštrom loptom na petercu asistirao Flumu za pogodak.

HSV se iz zaostatka prvi put izvukao tik pred odlazak na odmor. U drugoj minuti sučeve nadoknade prvog dijela, nakon kornera, Lassoga je najviši u skoku te sjajnim udarcem glavom poravnava na 1:1.

Eintracht je dominirao u posjedu lopte i u nastavku pa nije bilo iznenađenje kada su poveli 2:1. Odlična je to bila akcija nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Anderson je primirio loptu za Russa, koji iz blizine snažno para mrežu gostujućeg vratara.

Pet minuta prije kraja HSV je poraza spasio lijevi bek Jansen, koji se odvažio pred suparničkim vratima, 'slomio' svog čuvara te svojom 'slabijom' desnom nogom poentirao za konačnih 2:2.

U nedjelju će kolo zaključiti Werder i Nürnberg te Eintracht iz Braunschweiga i Stuttgart.

• Obrisan korisnik29.09.2013. u 05:54
    Dario, napisano je debitirao u Byndesligi a ne u kupu ... znaci da je napisano dobro ...
  • Obrisan korisnik28.09.2013. u 21:57
    Debitirao je čovjek prije nekoliko dana u kupu Njemačke protiv Furtha,ovo mu je bila druga utakmica na klupi Hsv-ea!