Josip Piršljin • nedjelja, 29.09.2013.

Sedmo kolo njemačke Bundeslige zaključeno je utakmicama u Bremenu i Braunschweigu. Werder i Nürnberg su odigrali efikasnu utakmicu i remizirali (3:3), dok je Eintracht i dalje bez pobjede ove sezone, a ovog puta ga je svladao Stuttgart (4:0).

Werder je na svom terenu ugostio Nürnberg, ali nije ga uspio pobijediti. Utakmica na Weserstadionu je bila veoma efikasna, palo je čak šest pogodaka, ali pobjednika nakon 90 minuta ipak nije bilo. Počelo je loše za goste koji su si preko Dabanlija zabili autogol, a kasnije je Elia povećao vodstvo zelenih.

No, Nürnberg se uspio potpuno vratiti u utakmicu. Najprije je Kiyotake smanjio pred kraj prvog poluvremena, a potom je Švicarac Drmić izjednačio početkom nastavka. Elia se ponovno upisao u strijelce za novo vodstvo Werdera, ali za remi u 70. minuti mrežu Mielitza trese Hloušek.

Eintracht iz Braunschweiga i dalje ne zna za pobjedu u povratničkoj sezoni u Bundesligi. Štoviše, ostao je na samo jednom bodu iz sedam utakmica, a ove nedjelje na svom je stadionu uvjerljivo poražen od Stuttgarta. Švabe se polako dižu u formi nakon katastrofalnog starta sezone i ispadanja od Rijeke u play-offu Europske lige.

Domaća je momčad uspjela izdržati 40 minuta da ne primi pogodak. Tada je ipak za početno vodstvo Stuttgarta zabio Ibišević, a deset minuta kasnije prednost gostiju povećao je Maxim. Posao su do kraja utakmice završili Traore i Harnik, a Stuttgart se ovom pobjedom popeo na šesto mjesto, osvojio je deset bodova u zadnje četiri utakmice.