Genoa
Genoa 0:2 Napoli
Napoli

Matej Milanović • subota, 28.09.2013.

Nakon neodlučenog rezultata sa Sassuolom Napoli se odmah vratio pobjedama. Na gostovanju kod Genoe presudio je Goran Pandev, koji je zabio oba pogotka gostiju. Kod domaćih je cijeli susret odigrao Šime Vrsaljko.

Nakon što je tijekom tjedna kiksao u domaćem susretu sa Sassuolom, Napoli je u šestom kolu Serie A igrao u gostima s Genoom, u potrazi za ekspresnim iskupljenjem i povratkom pobjedama. Među glavnim razlozima za loš rezultat sa Sassuolom, koji je u toj utakmici uzeo svoj prvi bod uopće u Serie A, spominjao se velik broj izmjena koje je napravio Rafael Benitez kako bi sačuvao svježinu momčadi. Usprkos tim kritikama, Benitez niti u Genovi nije istrčao sa svojim najjačim sastavom.

No, bez obzira na to, Napoli je ovaj već u prvih 30 minuta riješio utakmicu. U 14. minuti Genoin Juraj Kucka je pogrešno dodao loptu, a šansu je iskoristio Goran Pandev koji je s ruba šesnaesterca svladao Mattiu Perina. Deset minuta kasnije Lorenzo Insigne je proigrao Pandeva, a Makedonac je ponovno svladao Perina za 2:0 nakon svega 25 minuta igre.

Fabio Liverani, trener Genoe, je u pokušaju da preokrene utakmicu već do 60. minute napravio sve tri izmjene. U 62. minuti je napokon domaćima uspjelo jedno ubacivanje s krila, ali je pokušaj glavom Alberta Gilardina završio pored vratnice. U završnici utakmice domaći su imali još dvije opasne prilike, prvo je Reina obranio pokušaj Ioannisa Fetfatzidisa, a potom je Emanuele Calaio' glavom pucao pored gola.

Međutim Genoa nije uspjela doći do pogotka i Napoli se tako s 2:0 odmah vratio pobjedama i ekspresno zaključio priče o mogućoj krizi. Genoa, pak, jest u krizi. Ima samo četiri boda iz šest utakmica i Liverani, koji je prije utakmice razočarano izjavio da njegova momčad još uvijek ne igra onako kako bi on to želio, je pod sve većim upitnikom.

Što se Hrvata tiče, Šime Vrsaljko je za Genou odigrao cijelu utakmicu, dok je Josip Radošević kod Napolija bio na klupi.

• Hektor33328.09.2013. u 21:43
    Radošević bi trebao razmisliti o posudbi, svaku utakmicu sjedi na klupi, a to nije dobro za njegov stadij karijere.