Roma
Roma 5:0 Bologna
Bologna

Igor Šestak • ponedjeljak, 30.09.2013.

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici Serie A Roma je na Olimpicu ugostila Bolognu i "razbila" ju s čak 5:0. Igrači Rudija Garcije tako su upisali i šestu uzastopnu pobjedu na otvaranju nove sezone, a s maksimalnim brojem bodova drže vrh prvenstvene tablice. U visokoj pobjedi dvostruki je strijelac bio Gervinho, a po jedan su pogodak upisali Florenzi, Benatia i Ljajić.

Nogometaši Rome i u šestom su kolu Serie A nastavili sa sjajnim igrama. Na svom su stadionu s čak 5:0 nadigrali Bolognu te stigli do šeste uzastopne pobjede. Ovo je za Vučicu najbolji ulazak u sezonu u klupskoj povijesti, a momčad Rudija Garcije uspjela je protiv Bologne prekinuti i jedan negativan niz.

Naime, u prvih pet kola nije uspjela postići pogodak unutar prvog poluvremena, a ta je serija u nedjelju prekinuta već u osmoj minuti. Gostujući vratar Curci uspio je obraniti udarac Pjanića, ali na odbijenu loptu je natrčao Florenzi i udarcem glavom doveo Romu u vodstvo. Da bi utakmica mogla biti vrlo teška za Bolognu postalo je jasno samo devet minuta kasnije kad je svoj prvi pogodak na utakmici postigao Gervinho.

Prihvatio je loptu od Tottija na tridesetak metara od gostujućih vrata, odlučno krenuo prema naprijed, zaljuljao svog čuvara pa udarcem iz kaznenog prostora prevario Curcija. Fantastično prvo poluvrijeme za Rimljane okrunio je Benatia sjajnim pogotkom za 3:0 u 26. minuti. Pravovremeno je utrčao na udarac iz kuta Tottija pa volejem "proparao" mrežu gostiju.

S tri pogotka prednosti Roma je otišla na odmor, ali se tim rezultatom nije zadovoljila. Igrala se 62. minuta kad je Gervinho stigao do svog drugog pogotka, vrlo sličnog prvom. Loptu je na centru dobio od Strootmana pa se sjurio prema vratima, posložio svog čuvara travu i onda mirno plasirao loptu pored Curcija za velikih 4:0.

"Točku na i" ove velike pobjede stavio je Ljajić u 85. minuti i to na svoj 22. rođendan. U igru je zamijenio Gervinha i nastavio tamo gdje je on stao. Na asistenciju Pjanića iskosa je vrlo lijepo prebacio Curcija i od stative pogodio mrežu Bologne, koja još uvijek čeka na svoju prvu pobjedu u sezoni i nalazi se na 18. mjestu. Roma proživljava fantastičan početak sezone i nakon šest kola predvodi kolonu s maksimalnih 18 bodova i gol-razlikom 17:1. U idućem kolu Rimljane očekuje derbi protiv Intera u Milanu.

• Obrisan korisnik30.09.2013. u 15:56
    Odlična Roma sviđa mi se ovaj Garcia kako je to posložio,obrana,napad,veza sve kompaktno prejebeno.
  • Obrisan korisnik30.09.2013. u 12:18
    Veseli me ovakav start Serie A, navještava da će biti zanimljivo do samog kraja :) Nadam se da će dosta takmaca izdržati ritam bar do Nove Godine
  • ZEEBANCIA30.09.2013. u 11:49