Pomorac zapeo u Sisku, Lučko iznenadilo Pjesnike, Cibalia na vrhu

Branimir Korać • ponedjeljak, 30.09.2013.

Nakon osmog kola Druge HNL, došlo je i do promjene na vrhu ljestvice. Cibalia je pobjedom protiv Zeline preuzela vodeću poziciju nakon što su poraze upisali i Zagreb i Pomorac...

U susretu osmog kola 2. HNL Sesvećani su na svom stadionu ugostili momčad Solina i upisali su pobjedu 2:0. Solinjani pod vodstvom novog trenera Brune Akrapovića doputovali su u Sesvete želeći upisati treću ovosezonsku pobjedu, ali domaćin nije imao milosti. Sesvećani su na kraju slavili s 2:0 i tako došli na drugu poziciju na ljestvici.

Poveli su domaćini već u 17. minuti pogotkom mladog igrača Dinama na posudbi u Sesvetama Herdija Prenge da bi točku na i stavili u 55. minuti još jednim pogotkom igrača iz Dinamove škole Filipa Mihaljevića.

Burno je bilo u Kranjčevićevoj gdje je Zagreb u utakmici punoj preokreta neočekivano ispustio bodove protiv Lučkog i upisao poraz 3:2. U teškim uvjetima, na klizavom terenu i po hladnom i kišovitom vremenu bolje su se snašli gosti koji su u sudačkoj nadoknadi uzeli sva tri boda.

Zagreb je imao više od igre, ali to nije uspio u prvom dijelu konkretizirati i kazna je stigla u završnici poluvremena kada je Belak iz gužve zakucao za 1:0. U drugom poluvremenu Zagreb je uspio preokrenuti rezultat, prvo je Krovinović dobro pucao i poravnao na 1:1, a zatim je Boban u 69. minuti doveo domaćina do prednosti. Zagreb je samo tri minute imao vodstvo, a onda je Belak ponovno iz gužve svojim drugim golom poravnao na 2:2. Kada se činilo da će susret završiti bez pobjednika, u sudačkoj nadoknadi Lučko zahvaljujući golu Dučkića nakon kornera dolazi do velika tri boda.

Nakon dva uzastopna poraza, do pobjede su došli igrači Dugopolja koji su na svom stadionu ugostili momčad Intera. Zaprešićani su ovim porazom izgubili korak s vodećom Cibalijom i pali su u izjednačenoj ligi na peto mjesto.

Dugopolje je došlo do vodstva već u trećoj minuti zahvaljujući golu Dražena Bagarića i prednost su držali sve do 52. minute. Tada je Inter uspio poravnati preko Davora Rogača, ali Antonio Repić je ipak u posljednjih 20 minuta osigurao sva tri boda domaćinu.

U teškim uvjetima igran je i dvoboj Rudeša i Gorice koji je otišao na stranu Rudeša s 2:0. Gosti su imali dosta povika na suđenje nakon susreta, međutim Rudešanima ostaju tri boda.

Sve je riješeno već u prvih pola sata utakmice. Prvo je u 22. minuti domaćin dobio kazneni udarac koji je realizirao Dario Bodrušić, a zatim je u 29. minuti Miroslav Konopek postavio konačnih 2:0.

Zelina se odlično držala na gostovanju u Vinkovcima kod Cibalije, ali nakon isključenja Balentovića zbog drugog žutog kartona, potpuno je pala i upisala poraz 4:2.

Činilo se da će Cibalia imati lagan posao s fenjerašem, posebice nakon što je Marko Perković već u sedmoj minuti doveo Cibaliju u vodstvo. Međutim, Zelina se nije s tim složila, uspjela je doći do preokreta i to brzim odgovorom Boraka i zatim golom Andreja Vuka na startu drugog dijela. Ipak brojčano oslabljeni gosti pali su u posljednjih 20 minuta i Cibalia je s dva gola Bartolovića i jednim Milardovića stigla do pobjede.

U utakmici s čak deset žutih i jednim crvenim kartonom Segesta je svladala Pomorac s 2:0. Iako je domaćinu pokazano čak sedam opomena, crveni karton Martinu Šabanu u 15. minuti riješio je pitanje pobjednika. Pomorac s igračem manje 75 minuta nije mogao protiv domaćina.

Dva puta je mrežu Simona Sluge zatresao Segestin kapetan Antonio Hrnčević i Segesta se može pohvaliti da je u osam kola Kostrenjanima zabila dva od tri pogotka.