Josip Piršljin • utorak, 01.10.2013.

Arsenal je pred svojim navijačima došao do druge pobjede u isto toliko utakmica skupine Lige prvaka. Na Emiratesu je poražen Napoli, a Borussia Dortmund se iskupila za poraz u Napulju i uvjerljivo tukla Marseille.

Arsenal - Napoli 2:0

Londonski Arsenal je uspio povezati dvije pobjede u skupini F Lige prvaka i trenutno drži čelo poretka sa šest bodova. Napoli je imao visoke ambicije na stadionu Emirates, ali ipak se kući vraća poražen. Topnici su uspjeli u veoma ranoj fazi utakmice zabiti dva pogotka i time su bitno usmjerili tijek susreta.

Već u osmoj minuti Topnici su poveli kada su odigrali brzu akciju. Završili su je Ramsey kao asistent i Özil kao strijelac. Nijemac je pogodio mrežu Reine s ruba šesnaesterca. U 15. minuti već je bilo 2:0, a opet je Özil imao jednu od glavnih uloga. Prošao je po desnoj strani i našao Girouda koji nije imao težak posao poslati loptu u mrežu.

Borussia Dortmund - Marseille 3:0

Aktualni viceprvak Europe, dortmundska Borussia, uspio se iskupiti svojim navijačima za poraz u prošlom kolo od Napolija. Žuto-crni su ugostili Marseille i uvjerljivo ga svladali s tri pogotka prednosti. Time su se vratili u igru za jedno od prva dva mjesta, dok je francuskoj momčadi ovo već drugi poraz i na dnu su ljestvice bez bodova.

Odličnu je utakmicu odigrao Lewandowski koji se uspio dva puta upisati u strijelce. Mrežu Marseillea pogodio je u 19. minuti na asistenciju Durma, a vodstvo Borussije povećao je početkom nastavka Reus. Poljski napadač svoj je drugi gol na susretu postigao u 80. minuti kada je bio precizan s bijele točke.

• Obrisan korisnik02.10.2013. u 10:07
    ozilu je odlazak u arsenal odličan potez. u realu je bio jedan od...a ovdje će biti glavni igrač još dugo. konačno je arsenal odrješio kesu.
  • Obrisan korisnik02.10.2013. u 01:51
    Jeli netko zna di se dan-dva prije utakmice mogu pronać vjerovatne postave, prije je to bilo na goal.com
  • Obrisan korisnik02.10.2013. u 01:25