MAXtv Prva liga, 12. kolo, 05.10.2013, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, Osijek, gledatelja: 1000
Suci: Vučkov Domagoj (Rijeka) Kezele Robi (Rijeka) Loparac Goran (Sladojevci)
Osijek
Osijek
0:0(0:0) Zadar
Zadar

Osijek i Zadar remizirali, igrač Zadra "poništio" dosuđeni penal u sudačkoj nadoknadi

Iz Gradskog vrta:Mario Katušić • subota, 05.10.2013.

U gresivnoj, na trenutke i gruboj utakmici, Osijek i Zadar su odigrali utakmicu bez pogodaka, no ono što ju je obilježilo bilo je loše i na trenutke konfuzno suđenje Domagoja Vučkova...

Šime Gržan
46'
8
Jakov Surać
72'
26
Marcel Heister
77'
Ferdo Milin

Osijek je znao da u ovoj utakmici nema izbora i bijelo-plavi su krenuli žestoko već od prve minute, a samo četiri su bile potrebne za prvu priliku, no Goran Ljubojević je šutirao pored gola. Nakon toga na scenu stupa Frane Vitaić koji je odigrao jednu vrlo dobru i sadržajnu utakmicu. Prvo je u 11. minuti sa ruba kaznenog prostora loptu poslao preko gola, sedam minuta kasnije iz slične situacije lopta je otišla pokraj vratnice.

Vitaić je imao i najbolju priliku u prvom dijelu. U 24. minuti odigrao je dupli pas sa Ljubojevićem, izišao sam pred vratara Mladena Matkovića koji fantastično brani njegov prizemni udarac. U 34. minuti domaći su ponovno bili blizu pogotku, kada je nakon udarca iz kuta najviši Saša Novaković no lopta prolazi milimetre pokraj vratnice zadarskog gola.

Zadrani su prvi puta zaprijetili u 42. minuti kada Jure Jerbić udarcem iz daljine prebacuje gol Osijeka, a dvije minute nakon toga izglednu situaciju nakon kornera ima Marin Con no njegov udarac glavom nije bio opasan po gol domaćina.

Osijek je dobro počeo i drugi dio te su u prvih pet minuta imali dvije dobre situacije. Prvo je Frane Vitaić pokušao iz slobodnog udarca, no točno u Matkovića, a nakon toga je u 49. minuti i Marko Dugandžić imao odličnu priliku, no njegov poluvolej Matković također brani.

U 50. minuti vidjeli smo možda i prijelomni trenutak. Jedan naizgled običan skok duel imali su Jerbić i mladi Andrej Šimunec, nakon kojega se začuo vrisak zadarskog igrača, a to je bilo dovoljno sucu Domagoju Vučkovu da mladom stoperu Osijeka pokaže isključujući drugi žuti karton. Jedna situacija kakvih ima napretek na svakoj utakmici i u potpunosti nejasna odluka arbitra ove utakmice. Zadar je svoju prednost na terenu umalo iskoristio u 53. minuti kada Zvonimir Mikulić brani odličnu priliku Josipa Tadića, a dvije minute kasnije pokušao je glavom Šime Gržan, no bez opasnosti po gol Osijeka.

Osijek se ipak nije predavao, štoviše sa igračem manje kao da su dodatno digli gas i u 67. minuti došli do odlične prilike kada Frane Vitaić nakon sjajnog ubačaja Josipa Mišića prebacuje gol sa nekoliko metara udaljenosti. U 74. minuti sporna situacija, Vitaić u kontaku sa braničem gostiju pada u kaznenom prostoru, no sudac umjesto kaznenog udarca pokazuje žuti karton veznom igraču Osijeka, a druga sporna situacija viđena je sedam minuta kasnije, kada na Vitaića u čistoj šansi „kung fu udarcem“ starta Ivan Šimurina, no sudac Vučkov se ponovno nije oglasio.

Do kraja utakmice vidjeli smo još priliku Tadića koji u 85. minuti šutira pokraj gola, kao i koji je u posljednoj minuti prepucao Matkovićeva vrata udarcem sa strane te Karla Lulića kojem u dobroj situaciji lopta odlazi preko noge.

Sudac Domagoj Vučkov je još jednom u središte pažnje došao u sudačkoj nadoknadi kada Mikulić izlazi i odnosi loptu ispred Marcela Heistera, a riječki sudac pokazuje na bijelu točku. No, nakon priznanja Mikulića i Heistera da kontakta nije bilo, on tu svoju odluku povlači. Pohvalna gesta igrača Zadra koji je pokazao da neki još uvijek znaju što znači “fair play“

Na kraju susreta vidjeli smo i jednu izuzetno šokantnu situaciju za nogometne terene kada je sudac Vučkov, nakon jedne reakcije trenera domaćih Davora Rupnika istom rekao rečenicu: “I trebate ispasti iz lige“ i to pred nekoliko svjedoka. Nevjerojatna izjava jednog djelitelja pravde na hrvatskim terenima koja bi mogla i trebala biti sankcionirana od strane HNS-a.

Na kraju je susret završio bez golova, a domaći će sigurno više žaliti zbog tog ishoda. Kako zbog propuštenih prilika, tako i zbog nevjerojatnih sudačkih grešaka, za koje se samo mogu nadati da su bile slučajne.

• Rege05.10.2013. u 19:31
    Ne bih rekao da je natezao za Zadar, više je to bilo protiv Osijeka.Smeće jedno.I koliko sam čuo, poništio je odluku o tragikomičnom penalu nakon reakcije Mikulića
    Rege
  • Obrisan korisnik05.10.2013. u 19:25
    kao da je malo natezao za zadar ?
  • Obrisan korisnik05.10.2013. u 19:17
    dobro je sudac rekao
  • Lucky number 1305.10.2013. u 18:54
    Nevjerojatno je šta su sve Osijekovi igrači u stanju promašit. Vitaić sa dva metra... Uf, Zadar je podbacija jer je čak i s igračem više bija podređen. A sudac je po meni bija ok jer je poništija svoju nebuloznu odluku. Ne opravdavam al većina bi i svjesni greške ostali pri svom. Uglavnom, Osijek... [više na forumu]