MAXtv Prva liga, 12. kolo, 06.10.2013, 15:00 h, stadion Aldo Drosina, Pula, gledatelja: 1500
Suci: Goran Gabrilo (Split), Mario Pepur (Split), Damir Kraljević (Zadar)

Josip Piršljin • nedjelja, 06.10.2013.

Zeleno-žuti iz Pule uspjeli su povezati dvije pobjede u MAXtv Prvoj ligi i sada su peti na ljestvici. Istra je na Aldo Drosini ugostila Hrvatski dragovoljac i pobijedila ga 2:1 u zanimljivoj utakmici u kojoj su gosti iz Novog Zagreba tek u završnici susreta zaprijetili i skoro došli do izjednačenja.

Mislav Komorski
32'
11
Grgo Živković
46'
33
Matias Zubak
70'
Davor Mladina

Nogometaši Istre 1961 nakon pobjede protiv Splita na Parku mladeži htjeli su uzeti tri boda i protiv Hrvatskog dragovoljca na svom terenu u Puli. Pošto je Split remizirao s Hajdukom, zeleno-žuti su znali da će slavljem protiv crnih izbiti na peto mjesto prvenstvene tablice.

Na dosta lošem terenu pulskog stadiona gdje se po prohladnom vremenu okupio mali broj gledatelja Istra je od prve minute krenula ozbiljno i s jasnim ambicijama zabiti što prije. Domaćima je to i pošlo za rukom, do pogotka su došli već u desetoj minuti kada se poslije proboja Joa po lijevoj strani pred gostujućim vratarem dobro snašao Slavko Blagojević i poslao loptu u mrežu.

Dragovoljac nije imao puno prilika u prvom poluvremenu, vrijedi istaknuti tek pokušaj Ilije Sivonjića koji je pokušao prebaciti Prskala nakon pogreške Grafa, ali je pogodio prečku. Igrala se 18. minuta.

Deset minuta kasnije momčad Igora Pamića zabila je i drugi gol na susretu. Sandi Križman je s desne strane pronašao Dejana Radonjića u sredini šesnaesterca, a napadač Istre prima loptu i preciznim udarcem pogađa za 2:0. Do isteka 45. minute Istra je i dalje napadala, ali Dragovoljac nije primio novi pogodak.

U nastavku susreta domaća je ekipa igrala slično kao i u prvom dijelu, trener Pamić nije dopuštao svojim igračima opuštanje što je bilo vidljivo po njegovim reakcijama uz teren. Dragovoljci su postali sve nervozniji i počelo se igrati dosta oštro, a u 55. minuti Grgo Živković je dobio crveni karton nakon što je loptom pogodio Joa koji je u tom trenutku ležao na travnjaku.

Istra nije uspjela realizirati neke svoje prilike u drugom dijelu, a gostujući sastav je u 84. minuti došao do smanjenja rezultata. Graf je igrao rukom u svom šesnaestercu, te je sudac dodijelio crnima kazneni udarac. S bijele točke je bio precizan Stipe Bačelić-Grgić, bivši igrač Istre koji je Pulu napustio ovog ljeta. Dragovoljac je potom imao dvije dobre prilike da izjednači, ali ostalo je 2:1.