Josip Tolić • nedjelja, 06.10.2013.

Odigrane su prve dvije nedjeljne utakmice sedmog kola Premiershipa. Na Carrow Roadu Chelsea je svladao Norwich City 1:3 pogocima Hazarda i Williana u posljednjih pet minuta susreta, dok je Southampton sjajan start sezone nastavio i nakon ogleda sa Swanseajem na svom stadionu slavivši 2:0.

Izabranici Joséa Mourinha na Carrow Roadu u Norwichu imali su težak ispit, ali ipak su ga položili s pozitivnom ocjenom. Chelseajev pohod na tri boda počeo je uspješno; već u četvrtoj minuti Óscar je doveo goste u vodstvo nakon što mu je Demba Ba sjajno vratio loptu na rubu šesnaesterca.

Domaćin se, međutim, nije predavao i držao je neizvjesnot sve do same završnice susreta. Štoviše, sredinom nastavka rezultat je vraćen na početak poslije kombinacije Olssona i Van Wolfswinkela. Egzekutor glavom sa svega nekoliko metara bio je Pilkington.

I kad se činilo kako će Bluesi nastaviti s turbulentnim izdanjima na startu sezone, mučenje su prekinuli Eden Hazard i Willian u razmaku od svega jednu minutu. Pet minuta prije kraja Belgijac je iskoristio grešku Tetteyja i uputio šut koji je uz dosta muke, kroz ruke Ruddyja, završio preko gol-linije. U idućem napadu pobjedu za povratak na treće mjesto ljestvice potvrdio je Brazilac Willian s ruba kaznenog prostora nakon dodavanja sunarodnjaka Ramiresa.

Suprotno očekivanjima, do četvrte pobjede vrijedne samog vrha poretka došao je Southampton na svom St. Mary'su. Pritisak domaćina protiv Swanseaja urodio je plodom u 19. minuti kada je lošu reakciju obrane Velšana iskoristio Adam Lallana postigavši svoj prvi pogodak ove sezone.

Kao i u Norwichu, neizvjesnost je u domu Saintsa trajala sve do samog finiša dvoboja. Igrala se 84. minuta kada je Jay Rodríguez odlučio sam riješiti utakmicu iskreiravši si prostor za šut u šesnaestercu gostiju prije nego što je odmjerenim udarcem donio konačnih 2:0. U redovima pobjednika Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta, a uspio je zaraditi i javnu opomenu.

• ZEEBANCIA07.10.2013. u 11:36
    Southampton, strašno nezgodan ove sezone....
    ZEEBANCIA
  • Obrisan korisnik06.10.2013. u 16:45
    iako igra nije bila na nekom nivou,neke utakmice se trebaju dobiti i na mišiće,tu se vidi karakter.mou pogodio sa izmjenama jer su izmjene i strijelci,hazard,willian