Atlético Madrid
Atlético Madrid 2:1(1:0) Celta Vigo
Celta Vigo

Maj Gašparac • nedjelja, 06.10.2013.

Atletico Madrid i u osmom kolu je nastavio svoj savršeni niz. U nedjelju je momčad Diega Simeonea na svojem travnjaku svladala Celtu i ostvarila svoju osmu pobjedu u isto toliko kola...

Atletico Madrid s 2:1 svladao je na svojem terenu Celtu i ostvario osmu ovosezonsku pobjedu, nakon koje je i dalje na drugoj poziciji s jednakim brojem bodova kao prvoplasirana Barcelona, koja ima bolju gol razliku. Junak u pobjedničkoj momčadi u nedjelju bio je Diego Costa, koji je postigao oba pogotka za svoju ekipu.

Atletico je do vodstva mogao u 25. minuti. Tada je branič Celte David Costa u vlastitom kaznenom prostoru srušio Atleticovog Filipea Luisa, a sudac Alberto Undiano pokazao na bijelu točku. Jedanaesterac je izveo Diego Costa, ali njegov udarac obranio je vratar gostiju Yoel.

No, mreža Celte ipak se zatresla u prvom poluvremenu. Dvije minute prije odlaska na odmor Luis je prošao po lijevom boku i poslao loptu u sredinu, gdje pronalazi Costu, koji ju iz blizine šalje u mrežu.

Na novu promjenu rezultata čekalo se tek nešto više od 15 minuta u drugom poluvremenu. Strijelac je ponovno bio Diego Costa, koji je postigao svoj deseti pogodak u sezoni i odvojio se na vrhu tablice najboljih strijelaca.

Do karaj utakmice Celta je smanjila vodstvo, u 71. minuti poentirao je Nolito, ali se rezultat više nije mijenjao.

U sljedećem kolu Atletico gostuje kod Espanyola, a Celta će zaigrati s Levanteom na svojem terenu.