Barcelona
Barcelona 4:1 Valladolid
Valladolid

Branimir Korać • nedjelja, 06.10.2013.

Posljednji subotnji susret osmog kola španjolskog prvenstva igrali su Barcelona i Valladolid. Momčad s Camp Noua na kraju je očekivano visoko slavila, zadržala visok prosjek golova po susretu i ostala na stopostotnom učinku...

Osam kola, osam pobjeda i tri i pol gola po susretu, učinak je Barcelone u dosadašnjem dijelu prvenstva. U osmom kolu u Barceloni je gostovao Valladolid koji je bio svjestan kako ide na put bez nade.

Međutim, iako je bilo jasno da će Valladolid jako teško išta napraviti u ovom susretu, gosti su prvi stigli do prednosti. Već u desetoj minuti Valladolid je u svom prvom napadu stigao do vodstva. Obrana Barcelone je reagirala loše na korner gostiju što je iskoristio Guerra i pogodio za vodstvo Valladolida.

Kratko su gosti bili u dobrom raspoloženju. Već četiri minute kasnije Barcelona je stigla do poravnanja i to zahvaljujući u dobrom dijelu Tellu koji je odradio dobar posao u pripremi prilike za Alexisa Sancheza, a ovaj je fantastičnim udarcem pogodio.

Do odlaska na odmor domaćin je pritiskao i tražio drugi pogodak, međutim obrana Valladolida na čelu s vratarom Marinom uspjela se obraniti.

Nije trebalo proći puno vremena u drugom dijelu da Barcelona postavi stvari na mjesto. Već u 52. minuti stigla je do vodstva u akciji u kojoj je ponovno sudjelovao Tello, ovaj put je ubacio za Xavija koji rutinski pogađa za 2:1.

Deset minuta kasnije Tello se mogao upisati među strijelce, no njegov pokušaj je zaustavila greda, ali zato dvije minute kasnije Barcelona postiže i treći gol. Dobru igru iz drugog dijela asistencijom je okrunio Neymar, a ponovno je među strijelcima bio Sanchez.

U 70. minuti Sanchez i Neymar su zamijenili uloge, ovaj put je Neymar završio akciju i postavio konačnih 4:1. Barcelona se zadovoljila s tim rezultatom i u posljednjih 20 minuta rutinski privela meč kraju.

• Obrisan korisnik06.10.2013. u 13:39
    barca puno bolje igra i izgleda kad nema messija, kolko god to ludo zvučalo.. puno se atraktivniji, s mesijem se sve svodi na isto, puno ih je lakše pročitat..
  • The Phantom06.10.2013. u 12:56
    A šta se Neymar brzo uklopija, nisan to stvarno očekiva. Uvik pogleda di su mu suigrači,ne carini loptu i ne dribla puno.Alexis uvik poludi kad nema Messija,moga je dat hattrick da je tija,ali nesebično dodaje Neymaru. Najbolje da prodaju Messija.
    The Phantom
  • Obrisan korisnik06.10.2013. u 08:50
    što je timski duh, sanchez nije išao na treći gol u čistoj situaciji nego vrača neymaru koji je i njemu davao, tako igraju ekipe