Premiership, 7. kolo, 05.10.2013, 13:45 h
Manchester City
Manchester City 3:1 Everton
Everton

Sportnet • subota, 05.10.2013.

Poraz i nogometnu lekciju od Bayerna nogometaši Manchester Cityja ostavili su iza sebe i na pravi način odgovorili na novi neuspjeh u Ligi prvaka. Pred svojim navijačima rezultatom 3:1 bili su bolji od Evertona, kojemu je to prvi ovosezonski poraz u Premier ligi.

Manuel Pellegrini bit će zadovoljan odgovorom svojih igrača na neugodan poraz od Bayerna, no pobjeda nad Evertonom imala je i svoju cijenu. Domaćin je ponovno ostao bez Vincenta Kompanyja, koji je zbog ozljede prepone morao napustiti igru već nakon pola sata igre.

Početno ispitivanje snaga trajalo je tek nešto više od 15 minuta, a tada su u samo dvije minute postignuta dva pogotka. U 16. minuti Phil Jagielka je lijepo uposlio Romelua Lukakua, a Belgijac poslao loptu ispod ispruženog Joea Harta.

Tek što je lopta krenula s centra, već u sljedećoj minuti domaćin je izjednačio. Yaya Toure je napravio gotovo sve, odličnom asistencijom pronašao Alvara Negreda, a ovaj izbio pred Tima Howarda i izjednačio na 1:1.

Kako se bližio kraj prvoga dijela tako je rastao pritisak domaće momčadi, pa je Sergio Aguero propustio dvije sjajne prigode prije nego je u 45. minuti iz nimalo lake situacije iskosa s desne strane pogodio suprotni kut Evertonova gola za 2:1.

Tempo je početkom drugoga dijela pao, uz samo jednu prigodu Evertona kada je loptu ispred Kevina Mirallasa pokupio Hart, a pitanje pobjednika riješeno je u 69. minuti nakon što je u kaznenom prostoru gostiju nepropisno zaustavljen Pablo Zabaleta.

Aguerov udarac s bijele točke pročitao je Howard, skrenuo loptu u vratnicu, ali ona se potom od njegove glave odbila u mrežu za 3:1 domaćina i prvi poraz Evertona tek u sedmom kolu Premier lige. Spomenimo još da je hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić utakmicu odgledao s klupe, menadžer Evertona Roberto Martinez nije mu dao prigodu na travnjaku Etihada.