WBA prizemljio Arsenal, West Hamu sva tri boda na White Hart Laneu

Josip Tolić • nedjelja, 06.10.2013.

Sedmo kolo engleskog nogometnog prvenstva zaključeno je dvjema kasnopopodnevnim utakmicama u kojima favoriti nisu imali svoj dan. Arsenal je na gostovanju kod West Bromwich Albiona izvukao samo bod odigravši 1:1, dok je Tottenham pretrpio prvi domaći poraz u sezoni protiv gradskog rivala West Ham Uniteda 0:3.

Velika pobjednička serija Arsenala prekinuta je nakon osam utakmica, i to kod West Bromwich Albiona. Momčad koja je prošli tjedan šokirala Old Trafford odnijevši sva tri boda Manchester Unitedu ponovno je prikazala sjajnu igru i s liderom prvenstva odigrala ogled bez pobjednika, 1:1.

Već se u uvodnoj fazi dvoboja vidjelo da će Wengerovi izabranici biti na velikom iskušenju na Hawthornsu, a kruna dobre igre domaćeg sastava stigla je pet minuta prije predaha, kada je Yacob glavom u mrežu pospremio ubacivanje Amalfitana za 1:0.

Mogao je WBA početkom nastavka potpuno dotući Topnika, ali Anelka nije uspio pogoditi, dok na drugoj strani Arsenalu nije bio dosuđen penal na Wilshereu. Međutim, gostujući napadač ubrzo je popravio stvari poentiravši nakon dodavanja Rosickog s više od 25 metara za svoj prvi premijerligaški gol nakon tri godine. Bio je to i konačan rezultat.

Mladen Petrić nije dobio prigodu sudjelovati u visokoj pobjedi svog West Ham Uniteda na gostovanju kod Tottenhama. Nakon što su domaći nogometaši propustili nekoliko vrlo dobrih prilika u prvih sat vremena dvoboja, naplata je stigla sredinom nastavka i to blitz-kriegom u 14 minuta.

Prvo je Reid bio najspretniji nakon kornera Downinga i pogodio za vodstvo nakon popravnog pokušaja u 66. minuti, a šest minuta potom sličan recept prošao je i Vazu Teu za udvostručenje vodstva. Velikih 0:3 za najveću pobjedu West Hama na White Hart Laneu nakon 19 godina i prekid niza od 11 ogleda bez pobjede postavio je Morrison golom u stilu Maradone kada je povukao loptu iz svoje polovice, riješio se trojice protivničkih igrača i naposljetku matirao Llorisa.