MAXtv Prva liga, 12. kolo, 06.10.2013, 19:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 3.500
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Pataki (Đakovo), Barišić (Osijek)

Ivan Pavić • nedjelja, 06.10.2013.

U derbiju 12. kola MAXtv Prve lige na Maksimiru su se sastali Dinamo i Rijeka. Rijeka koja je apsolutni hit ove jeseni, i Dinamo koji je u prije utakmice bio u očitoj krizi pružili su dobar susret u kojem su pobjedu ipak zasluženo odnijeli aktualni prvaci pogotkom u posljednjoj minuti utakmice...

Početak utakmice donio je dominaciju Dinama, ali modri nikako nisu uspjeli opasnije ugroziti Vargića. Prvu priliku ostvarili su tek u 29. minuti kada je Soudani pucao sa 16 metara, ali je Marić uspio na vrijeme izaći u blok, dovoljno da lopta ode u korner.

Iz prvog poluvremena treba izdvojiti tek još jednu priliku kada je Soudani po desnoj strani prošao pored Maleša, ubacio u šesnaesterac gdje nespretna reakcija Marića dovodi u izglednu priliku Ademija koji sa sedam metara puca po sredini vrata, ravno u Vargića.

Nakon lošeg prvog poluvremena, u drugom se moglo vidjeti više prilika i boljeg nogometa. Već u 49. minuti s vrha šesnaesterca, s lijeve strane, pucao je Krstanović, ali Zelenika je uspio obraniti. U 52. i 56. minuti Husejinović je iskušao Vargićeve reflekse. Bila su to dva dosta slična udarca, izvan 16 metara, ali Vargić je bio koncentriran.

U 68. minuti Fernandes je umalo doveo Dinamo u vodstvo. Pivarić je ubacio loptu u šesnaesterac, a udarac glavom Fernandesa završava na gredi riječkih vrata. Dinamo je sve više pritiskao, a gosti su se sve više i više branili.

U 77. minuti Beqiraj je glavom dobro pucao, ali Vargić sjajno brani loptu koja je išao u okvir vrata.

I kada se činilo da će Rijeka uspjeti izvući bod na teškom gostovanju, Dinamo je u posljednjoj minuti sudačke nadoknade uspio doći do zaslužena tri boda. Pamić je s desne strane iz slobodnog udarca ubacio loptu na peterac gostiju, a Soudani neometan glavom zabija za veliko slavlje modrih i malo olakšanje Branku Ivankoviću pred reprezentativnu pauzu.

• Obrisan korisnik08.10.2013. u 20:35
    Znači Rijeka je doživjela PRVI poraz u HNL-i i to od Dinama na Maksimiru. Stvarno je cijeli projekt propao nakon toga. A e.
  • Obrisan korisnik07.10.2013. u 21:36
    "Znaci Rijeka odigra maestralnu utakmicu protiv Betisa (koju je trebala cak i pobijedit)" Ti se šališ jelda??? Maestralno odigrala!? Trebala pobjedit!? Tebi definitivno nisu sve na broju. Iskreno nisan gleda nego zadnjih pola sata, ali to šta san gleda ( a pročitah da je rijeka igrala bolje drugo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.10.2013. u 21:31
    "U drugom dijelu je pak što uslijed umora," Oba kluba su igrali u četvrtak, plus dinamo je taj koji je stalno išao naprijed i pokušavao povećati tempo...pa ako je netko trebao baš biti umoran, to nije rijeka. Razlog rijekina poraza je jednostavan, dinamo je osjetno bolja ekipa i čim se dinamu samo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.10.2013. u 21:25
    "ne znam je li itko primjetio da je rijeci cijela prva zadnja linija ozlijeđena (lešković, škarabot, knežević, tomečak)? pa na kraju je kvržić morao igrati lijevog beka a on je desno napadačko krilo." To objašnjava i amaterski i kukakvičku igru vezne linije i napada hehe?Ma glavno da ste našli... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.10.2013. u 21:24
    "Još da to dokaže u europi gdje se sramote gdje god otputuju, gdje slove kao dno europskog nogometa i nitko ih tu ne može potući." U europi je dinamo preslab. Ali u prvenstvu nema konkurencije. Inače šta se tiče dna, ajde pogledaj koliko je dinamo zaradia bodova za koeficijent i koji je na... [više na forumu]