Vrlo dobri nastupi Bičanića i Vrankovića, St. Raphael iznenadio Dunkerque

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.10.2013.

Odigrani su prvi susreti četvrtog kola francuske lige uz jedno veće iznenađenje. Na domaćem terenu posrtaj je upisao Dunkerque kojeg je iznenadio Saint-Raphael. Od hrvatskih igrača nastupili su Damir Bičanić i Jakov Vranković, u pobjedama svojih klubova predstavili su se u vrlo dobrim izdanjima...

Chambéry Savoie - US Ivry handball 32:24 (16:8)

Posljednjeplasirani Ivry gostovao je kod Chambéryja u susretu u kojem nije imao neke velike šanse. Kvalitetniji domaćin nije dopustio iznenađenje, pa čak niti neku posebnu neizvjesnost, te je na kraju zasluženo odnio pobjedu 32:24. Važnu ulogu u pobjedi Chambéryja odigrao je hrvatski reprezentativac Damir Bičanić koji je postigao pet pogodaka iz osam pokušaja te je iza Cedrica Patyja bio najbolji strijelac domaćina. Paty je postigao osam golova, ali samo jedan iz igre i čak sedam s linije sedam metara.

Od rane faze bila je to jednosmjerna ulica. Već na polovici prvog poluvremena Chambéry je vodio s 8:3 i do kraja prvog poluvremena gosti nisu bili niti blizu nekakvog povratka. Čak štoviše, prednost je dodatno rasla i na odmor se otišlo s vodstvom Chambéryja 16:8. U drugih 30 minuta gosti su se najviše približili na minus šest, no bliže od toga nisu mogli, a Chambéry je na kraju slavio s 32:24.

Uz već spomenute Bičanića i Patyja u domaćim redovima istaknuo se i konstantni vratar Cyril Dumoulin s 13 obrana, a u gostujućim redovima pet golova postigao je Novica Rudović dok je gol manje zabio Damir Smajlagić.

Dunkerque Handball Grand Littoral - Saint-Raphael 23:25 (8:14)

Do prvog velikog skalpa u novoj sezoni stigla je momčad Saint-Raphaela. Na gostovanju u sklopu četvrtog kola iznenadio je sudionika ovosezonske Lige prvaka, sastav Dunkerquea, i u očekivano tvrdoj utakmici bio je bolji 25:23. Ovo je ujedno i prvi ovosezonski poraz Dunkerquea u prvenstvu, a ovom pobjedom Saint-Raphael se s njim bodovno izjednačio.

Presudila je vrlo loša završnica prvog poluvremena od strane domaćih igrača. Saint-Raphael je dugo bio u maloj prednosti da bi u drugih 15 minuta prvog poluvremena napravio seriju 8:2 u kojoj su domaćini nizali pogrešku za pogreškom te su se tu odvojili na 14:7. Očekivala se puno bolja igra Dunkerquea u nastavku susreta, međutim nije bilo dramatičnih pomaka. Vrlo teško je domaćin hvatao poveći zaostatak, ali u završnici je ipak zaprijetio. Na ulasku u posljednju minutu Baptiste Butto je smanjio na samo 24:23, međutim 14 sekundi prije kraja na drugoj strani zabija Morten Olsen i završava posao.

Olsen je ujedno bio i najefikasniji igrač susreta sa sedam golova, a pomoć su mu pružali s po pet golova Alexandre Tomas i Aurelien Abily dok je Slaviša Đukanović skupio 12 obrana. U sastavu poraženih sedam zgoditaka postigao je i Butto, a pet je dodao Kornel Nagy.

Tremblay en France - Sélestat Alsace HB 24:31 (10:13)

Tremblay bez Vladimira Ostarčevića nije uspio doći do prve ovosezonske pobjede. Nije im pomogla niti sjajna večer Ivana Gajića koji je obranio 22 pokušaja gostiju, ali unatoč tome porozna obrana Tremblaya je dopustila čak 31 gol. Gosti su odlično odradili posao i na kraju zasluženo slavili.

Još na poluvremenu tinjala je nada za domaćina koji je zaostajao 13:10, ali ulazak u drugi dio gdje je Sélestat napravio seriju 5:0 u prvih sedam minuta je riješio sve dvojbe. Do kraja nije bilo problema za Sélestat koji je mirno završio posao i nagovijestio još jednu tešku i neizvjesnu sezonu za Tremblay.

Pawel Podsiadlo je predvodio goste s osam golova, a šest je dodao Olivier Jung. Kako je kod gostiju odlično branio Gajić, nije puno zaostajao niti na drugoj strani Obrad Ivezić s ukupno 18 obrana. U redovima Tremblaya najefikasniji su bili Oussama Boughamni sa šest golova te s po četiri Matthieu Drouhin i Audray Touzalana.

Dijon Bourgogne Handball - Aix en Provence 21:18 (9:10)

Prvu pobjedu u prvoligaškom društvu upisao je Dijon svladavši na svom parketu Aix s 21:18. Tvrd i tijesan dvoboj otišao je na stranu domaćina iako su gosti još početkom drugog poluvremena imali tri gola prednosti.

Od tih 9:12, Dijon je napravio seriju 8:2, preokrenuo rezultat i preuzeo konce igre u svoje ruke. Do kraja susreta uspio je Aix poravnati na 17:17, no uz dva važna gola Jakova Vrankovića Dijon se ponovno odvojio i upisao pobjedu.

Hrvatski internacionalac je odigrao vrlo dobru utakmicu te je postigao pet golova iz sedam pokušaja, tri gola više dodao je Pierrick Naudin dok je Nebojša Stojinović skupio 16 obrana. Kod Aixa je Iosi Goni Leoz ubilježio sedam golova, a podbacili su Vladica Stojanović, Borut Oslak i Luc Tobie koji su šutirali užasnih 2/19.