Derbi kola pripao rukometašicama Zameta, Koka poražena od Zeline

Zvonka Keliš • nedjelja, 13.10.2013.

Subota je u sklopu petoga kola 1. HRL za žene donijela nove zanimljive oglede u sklopu kojih je u derbiju kola ekipa Zameta bila bolja od Sesveta. Rukometašice Umaga i Trešnjevke ovoga su vikenda upisale itekako uvjerljive pobjede nad svojim suparnicama, dok je Zelina slavila u gostima kod Koke. U utorak je, pak, ekipa Samobora s uvjerljivih 12 pogodaka razlike svladala igračice Vranjica.

Zamet - Sesvete Agroproteinka 25:23 (10:12)

Derbi petoga kola 1. HRL za žene ove je subote donio dvoboj rukometašica Zameta i Sesveta u kojem su se nakon zanimljivih 60 minuta igre boljima pokazale domaće rukometašice. Zamet susret otvara sigurnim 3:0 vodstvom da bi do ulaska u završnicu prvoga dijela igračice Sesveta preokrenule rezultat u svoju korist te povele 9:6. Do odlaska na odmor gostujuća je ekipa čuvala stečenu prednost te tako osigurala vodstvo 12:10.

Domaća ekipa bolje otvara drugo poluvrijeme te se odvaja na 13:12 nakon čega slijedila napeta borba za nove bodove. Bolje su se u narednim minutama pokazale gostujuće rukometašice (21:16), no za sam kraj one domaće s nekoliko uzastopnih serija pogodaka osiguravaju konačno slavlje 25:23. Najefikasnija u redovima Zameta bila je Selena Milošević s osam postignutih pogodaka, dok je najbolja kod Sesveta bila Lana Franković sa sedam golova.

Umag - Dugo Selo 55 31:24 (15:10)

Rukometašice Umaga u petom su kolu 1. ŽHRL ugostile ekipu Dugoga Sela koja se, pak, kući vratila s itekako uvjerljivim porazom. Iako je gostujuća ekipa bolje krenula u dvoboj te je povela 2:1 igračice Umaga nakon laganog zagrijavanja sustigle su svoje suparnice u uistinu čvrstoj igri s malo postignutih pogodaka. Sredinom poluvremena rezultat je izjednačen (3:3), nakon čega domaća ekipa odlazi na 7:3, ali i 15:10 na poluvremenu.

Nastavak susreta donosi razigrane domaće rukometašice koje se serijom 6-1 odvajaju na 21:11 te potom samo povećavaju svoju prednost. Končano, Umag osigurava pobjedu 31:24, kao i nove vrijedne bodove. Odličan je kod Umaga bila Jelena Vidović sa sedam pogodaka, dok se kod Dugog Sela istaknula Josipa Mamić s deset golova.

Koka - Zelina 23:25 (12:15)

Zanimljivo je ove subote bilo i u Varaždinu u dvorani na Dravi gdje su rukometašice Koke dočekale ekipu Zeline koja se u susretu petoga kola pokazala boljom te je kući odnijela pobjedu i nove bodove. Nakon uvodnih 2:1 domaće ekipe ona gostujuća polako se, ali sigurno počela odvajati od svojih suparnica te je osigurala vodstvo 6:4, ali i 9:5. Kokice se tada vraćaju u susret te hvataju priključak (8:9), no do isteka 30. minute igračice Zeline nanovo stižu na +3 (15:12).

Domaće rukometašice dobro ulaze u nastavak susreta te se ponovno približavaju na 14:15, a sredinom drugoga dijela uspijevaju i preokrenuti rezultat u svoju korist (19:18). Međutim, do samoga kraja bolje su bile gostujuće rukometašice koje upisuju slavlje s dva pogotka razlike (25:23). U pobjedu svoje ekipe Katarina Šandor ugradila je 11 pogodaka, dok je kod Koke Ivana Dežić zabila šest golova.

Osijek - Trešnjevka 16:37 (6:16)

Do svoje prve pobjede rukometašice Trešnjevke stigle su u petome kolu 1. HRL za žene kada su u gostima kod Osijeka bile uvjerljivo bolje. Odmah na startu susreta gostujuća je ekipa pokazala koliko je bolja te je povela 4:1, a potom i 9:2. Domaća ekipa nije pronalazila rješenje za svoje suparnice te se na predah stoga odlazi s deset pogodaka prednosti za Trešnjevku (16:6).

U nastavku susreta igračice Trešnjevke samo su povećavale svoje vodstvo te su se tako odvojile na 23:10 i 29:12. Domaće rukometašice naprosto nisu imale odgovor na zagrebačku ekipu te su na koncu pretrpjele poraz s 21 pogotkom razlike (16:37). Jelena Kajfež s deset je pogodaka predvodila svoju ekipu do pobjede, dok je Nataša Miočinović u poraz svoje ekipe ugradila pet golova.