HSV tri od tri uz četiri gola Duvnjaka

Ivana Strahija • ponedjeljak, 14.10.2013.

U skupini D Lige prvaka oba su favorita, HSV Hamburg i Flensburg Handewitt, došli do pobjeda te su i dalje u mrtvoj trci za prvo mjesto tablice.

SG Flensburg-Handewitt - Gorenje Velenje 35:31 (16:13)

Borut Plaskan, pomoćni trener Gorenja: "Nismo počeli kako smo se nadali i dogovorili, a protiv momčadi poput Flensburga teško je nadoknađivati sedam golova zaostatka. Promjena u našoj obrani donijela nam je međutim priliku za povratak u utakmicu, no nismo je uspjeli do kraja iskoristiti. U drugom dijelu smo imali nesretno treće isključenje Janeza Gamsa, što je imalo učinak na našu obranu, a poraz je na kraju podnošljiv iako naravno nismo zadovoljni."

Po peti su puta rukometaši iz Velenja izgubili od Nijemaca, a uvodne su minute tog petog susreta, u trećem kolu Lige prvaka, dale naslutiti da će tako biti i sada. Flensburg je naime došao do sedam golova prednosti prije no što se Gorenje pokrenulo, što Slovencima nikako ne služi na čast. U 16. minuti je Flensburg imao 10:3.

Kao da su čekali da im Nijemci utrpaju deset komada, Slovenci su se tek po tome probudili te u seriji od 4-1 počeli ozbiljno nagrizati rezultat. Na odmor se otišlo s po goste mnogo ugodnijih -3.

U nastavku utakmice Flensburg opet odlazi na +7 (24:17), no popuštanje koncentracije opet ga je koštalo približavanja Gorenja, ali do iznenađenja, uz sav trud dvojice najistaknutijih slovenskih strijelaca Marija Šoštariča (9) i Roka Golčara (8) nije došlo. Priliku za popravak dojma Gorenje ima već u srijedu protiv danskog Aalborga.

Jedini Hrvat u utakmici, Kristian Bećiri, nije se upisao u strijelce.

Aalborg - HSV Hamburg 26:28 (14:14)

Kako bi ostao na vrhu tablice, HSV je morao pobijediti, pa je to i učinio u Danskoj, no uz velike muke, o čemu govori i egal o poluvremenu.

Marcus Cleverly (HSV): "Mislim da smo na kraju zaslužili pobjedu. Kod 6:2 se nismo predavali ni paničarili, borili smo se gol po gol te u drugom dijelu nismo stećeno vodstvo više ispustili iz ruku. Na kraju, ne treba zaboraviti da je Aalborg izuzetno kvalitetna ekipa."

Bez imalo respekta prema slavnom protivniku, Danci su odigrali vrlo dobru utakmicu na koju mogu biti ponosni, a HSV-u bi sigurno bilo mnogo teže, ako ne i nemoguće, doći do pobjede da na njemačkom golu nije stajao Marcus Cleverly, koji je obranio čak 18 danskih lopti.

Danci su poveli i otišli na +4, a tek se kod 11:11 Nijemci vraćaju u igru i ostaju u egalu do kraja poluvremena. U nastavku, HSV preuzima vodstvo, a prvih dva gola prednosti ima na 20:22. Na +3 potom diže Domagoj Duvnjak (4). No, Danci se ne predaju ni tada, već se opasno približavaju na 25:26, a HSV odgovara preko kapetana Pascala Hensa te Hansa Lindberga i zaključuje susret u prednosti.

Davor Dominiković nije se upisivao u strijelce, a zaradio je u obrambenim zadacima dva isključenja.