Regionalna liga (M), 6. kolo, 15.10.2013, 18:00 h
RK Zagreb 42:34 Prešov
Prešov

Zagrebaši predvođeni Stevanovićem uvjerljivo svladali Tatran Prešov

Iz Sutinskih vrela:Zvonka Keliš • utorak, 15.10.2013.

Rukometaši CO Zagreba pobjedama su se ovoga tjedna vratili i u Regionalnoj ligi. U sklopu šestoga kola SEHA lige Tatran Prešov je u prvome dijelu susreta pružio dobar otpor aktualnom regionalnom prvaku koji, pak, u nastavku biva uvjerljivo bolji te upisuje svoje četvrto ovosezonsko regionalno slavlje.

CO Zagreb - Tatran Prešov 42:34 (20:19)

SEHA GSS liga, 6. kolo
PODSUSED - Sutinska vrela, Gledatelja: 123
Suci: Nikolić/Stojković (SRB)

CO Zagreb: Stevanović (17 obrana), Ivić (3 obrane); Marić 2, Mihić 1, Stepančić 6, Matulić 2, Matić 4, Šprem 3, Čorić, Šebetić 4, Horvat 7, Šušnja, J. Valčić 3, T. Valčić 1, Mandalinić 6, Kaleb 3
Trener: Boris Dvoršek

Tatran Prešov: Krupa (9 obrana), Verkič; Rabek 1, Hruščak, Hrstka 2, Krok 2, Kristopans 9, Sadovyi, Radčenko 1, Urban 1, Čip, Guzy 2, Pejovič 6, Krzystofik 3, Antl 2, Petro 5
Trener: Peter Hatalčik

Sedmerci: CO Zagreb: 3/3; Tatran Prešov: 1/2
Isključenja: CO Zagreb: 8 min.; Tatran Prešov: 10 min.

Aktualni regionalni prvak ovoga je utorka zakoračio u novo, šesto kolo SEHA lige u sklopu kojeg je u novoj dvorani Sutinska vrela ugostio trenutno vodeću momčad Lige, slovački Tatran Prešov. Nakon slavlja u Europi protekloga vikenda vrijeme je bilo da se momčad CO Zagreba na pobjedničke staze vrati i u Regionalnoj ligi gdje je posljednji puta poražena u gostima kod bjeloruskog Meškov Bresta.

Kako bi prikazao svoju najbolju igru, onu iz drugoga dijela susreta sa St. Petersburgom u kojoj su onako kako treba funkcionirali i obrana i napad Zagreba, trener Boris Dvoršek na teren je poslao svoju standardno najjaču postavu. Među vratnicama se tako ponovno od prve minute našao Ivan Stevanović, na krilnim su pozicijama zaigrali kapetan Zlatko Horvat, kao i Lovro Šprem, dok su se u obrani ispred Zagrebova vratara našli Luka Stepančić, Leon Šušnja te braća Josip i Tonči Valčić.

U svoj nov regionalni ogled hrvatski je prvak krenuo sa 6-0 obranom koju, međutim, odmah na startu probija Žarko Pejovič za uvodnih 1:0. Na drugoj strani odmah odgovara Stepančić, no digao se tada i slovački div Dainis Kristopans z gostujućih 2:1. Ukazali su se tada i vratari koji upisuju svoje obrane na obje strane da bi potom kapetan Horvat bio siguran s linije sedam metara za novo izjednačenje.

No, raspoloženima su se tada pokazali Andrej Petro i Radoslav Antl koji odvode tako goste po prvi puta na +2 (4:2). Lovili su tada Zagrebaši Slovake koji dobro čuvaju stečenu prednost sve do sredine poluvremena kada Stipe Mandalinić započinje domaću seriju, a nastavljaju je Šprem te Horvat za poravnanje rezultata na 10:10. Proradila je tada i domaća obrana, Stevanović se također počeo ukazivati, a mladi Šprem dovodi svoju ekipu i do prvog vodstva u susretu (11:10).

Prava mala borba odvijala se na terenu dvorane Sutinska vrela i u završnici prvoga dijela kada se domaćin preko Marka Matića i Luke Šebetića odvaja na 13:11, a gostujuća momčad sada mora hvatati priključak. U posljednjim minutama prvoga poluvremena na teren ulaze i nešto mlađi Zagrebaši, a mijenjaju se i krila, što, pak, koriste slovački rukometaši kako bi sustigli svog suparnika. Predvođeni Kristopansom te Damianom Krzysztofikom stižu tako na 16:16, no do odlaska na odmor CO Zagreb uz pomoć Ante Kaleba te vratara Stevanovića osigurava minimalno vodstvo 20:19.

Nastavak susreta otvara Mandalinić lijepim pogotkom na kojeg se odmah nadovezuje i raspoloženi Šprem, a ponešto za reći imao je i mladi Kaleb čime se Zagreb polako, ali sigurno odvaja na 23:19. Uslijedio je i sjajan cepelin također u režiji Kaleba, a domaća prednost ubrzo potom raste na odličnih pet pogodaka prednosti (26:21).

U samoj završnici dvoboja domaći rukometaši predvođen raspoloženim Horvatom, kao i Stevanovićem čuvaju stečenu prednost (30:25, 33:28). Probudio se tada i Zagrebov kružni napadač Marino Marić koji samo dodatno povećava prednost svoje ekipe, dok se u strijelce sjajnim pogotkom upisuje i stariji brat Valčić (36:30). Stevanović tada u potpunosti zaključava svoja vrata, a njegovi suigrači osiguravaju konačno slavlje 42:34.

• najludji klub u gradu15.10.2013. u 23:24
    Lovro-ZG tamansam htio napisati istu stvar koju si ti napisao... Zagreb igra ocajnu obranu - mlako, bez faulova i to mi se ni najmanje ne svida... To jednostavno treba s puno vise zelje, agresivnosti, grubosti, snage...
    najludji klub u gradu
  • Lovro-ZG15.10.2013. u 23:12
    Pobjeda je sama po sebi dobra, al gledajući statistiku pitam se di je obrana pošto smo primili 34 gola, a golmani su nam imali 20 obrana? Nadam se da će Dvoršek poradit na tome.
    Lovro-ZG
  • Obrisan korisnik15.10.2013. u 19:50
    Ne sviđa mi se slabi postotak obrana Ivića u zadnjih par mjeseca, nekako imam dojam da se nalazi u slaboj formi, nadam se da su to iz Zagreba uočili i da ga treba bolje pripremiti.