Bundesliga, 9. kolo, 18.10.2013, 20:30 h
Hoffenheim
Hoffenheim 1:2 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Damir Žbulj • petak, 18.10.2013.

Na otvaranju devetog kola njemačke Bundeslige Bayer je gostovao kod Hoffenheima, a pobjedu mogu jedino zahvaliti sucu dr. Felixu Brychu, koji je 20 minuta prije kraja neobjašnjivo priznao 'pogodak' Stefana Kiesslinga, za 0:2 vodstvo gostiju. Loptu je napadač ekipe iz Leverkusena poslao glavom u vanjski dio mreže, a ona je kroz rupu pronašla put do gola. Izostala je i fair play reakcija napadača Apotekara, koji je, vidi se na snimci po reakciji, znao kako je promašio vrata...

U inače izuzetno zanimljivoj i uzbudljivoj utakmici, jedan detalj zasjenio je sve ostale, a o njemu će se sigurno pričati još danima i bit će zanimljivo vidjeti kakvu će odluku o tom pitanju donijeti DFB.

Dvadeset minuta prije kraja Castro je ubacio iz kuta, Stefan Kiessling bio je najviši u skoku, ali loptu je glavom poslao u vanjski dio mreže. Nepažnjom suca dr. Felixa Brycha fantomski, nepostojeći pogodak je priznat i gosti iz Leverkusena poveli su tada 0:2, što je na kraju bilo i presudno za konačni ishod utakmice.

Bayer je prednost imao od 26. minute, kada je jedna lijepa akcija gostiju krenula od njihova 16-erca, A Sidney Sam je s ruba kaznenog prostora Hoffenheima loptu smjestio u bliži kut vratara domaće ekipe.

U samoj završnici, nakon nevjerojatne odluke suca, Hoffenheim je još stigao i promašiti kazneni udarac, točnije Leno je obrani udarac Firmina, dok je Schipplock glavom dvije minute prije kraja postavio na konačnih 1:2.

O ovoj utakmici još će se puno pričati narednih dana, a Hoffenheim će sasvim izgledno tražiti ponavljanje utakmice zbog povrede materijalnih pravila nogometne igre!

• The Phantom19.10.2013. u 16:49
    I ja san jedva dočeka.Nije smiješno nego mi je čak i tragično da sa današnjom tehnologijom ove gluposti se još događaju u ligi petice. To je isto kao da se danas umire od tuberkuloze ili upale pluća jer se i prije 80 godina umiralo od toga.
    The Phantom
  • narada10819.10.2013. u 16:31
    @ Phantom lol jedva sam čekao da se javljaš ako se već govori o fantomskom golu. :-) Ali priznajem naveo si dobar argumenat...
    narada108
  • narada10819.10.2013. u 16:29
    pa to je samo jedan dalji primjer u nizu da se treba i uvesti TV dokaz. Sramota za sudije u Bundesligi, a sramota i za Kießlinga.
    narada108
  • Hektor33319.10.2013. u 15:55
    ovo bi bilo sramota i za HNL
    Hektor333
  • Obrisan korisnik19.10.2013. u 14:16
    suci su krivi al ne toliko što nisu vidjeli da je gol.suci imaju odgovornost da prije svakog susreta provjere mreže.ako je mreža negdje oštećena ne smiju dozvoliti da susret počne prije nego se mreža popravi.tako da je pitanje kamo su gledali dok su provjeravali mreže.i da li su ih uopće provjerili.