Josip Piršljin • nedjelja, 20.10.2013.

Nedjeljnim utakmicama HSV-a i Stuttgarta, te Augsburga i Wolfsburga završeno je deveto kolo Bundeslige. Stuttgart je osvojio bod u Hamburgu unatoč tome što je čak tri puta vodio, a Wolfsburg je došao do "punog plijena" nakon zaostatka.

HSV je na svom terenu ugostio Stuttgart i osvojio jedan bod kojim je ostao na 15. poziciji prvenstvene tablice. U Hamburgu je odigrana vrlo efikasna utakmica u kojoj je viđeno šest pogodaka, a domaći će na kraju biti zadovoljniji konačnim ishodom.

Maxim je doveo goste u vodstvo već u trećoj minuti, a za HSV je izjednačio Lasogga. Do kraja prvog dijela ponovno je Stuttgart poveo preko Gentnera, a za 2:2 zabija Beister. Djourou je potom zabio gol u vlastitu mrežu, a konačni rezultat postavlja Van der Vaart. Milan Badelj je odigrao cijelu utakmicu, a Ivo Iličević nije ulazio u igru.

Augsburg je ugostio na SGL Areni Wolfsburg, ali nije uspio osvojiti niti bod. Vukovi su rano pali u zaostatak, no već do kraja prvog poluvremena uspjeli su preokrenuti rezultat u svoju korist i na kraju su uzeli sva tri boda. Ivica Olić je igrao do 75. minute, a Ivan Perišić od 68.

Domaći su već u desetoj minuti poveli kada je mrežu Benaglija pogodio Werner. Zeleni iz Wolfsburga izjednačuju u 35. minuti kada je precizan bio Arnold na asistenciju Diega. Nedugo potom, prije odlaska na odmor, Luiz Gustavo pogađa za 2:1 što će se kasnije pokazati konačnim rezultatom.