LNH, 6. kolo, 18.10.2013.
Cesson Rennes
Cesson Rennes 32:27 Saint-Raphaël
Saint-Raphaël

Cesson nakon Montpelliera slavio i protiv Saint-Raphaela, četiri gola Batinovića

Mihaela Bradovski • petak, 18.10.2013.

Utakmicom između Cessona i Saint-Raphaela nastavljeno je šesto kolo francuskog rukometnog prvenstva. Sastav iz Rennesa stigao je do treće ovosezonske pobjede svladavši na vlastitom terenu trećeplasiranu momčad lige...

Cesson Rennes Metropole HB - Saint-Raphael 32:27 (16:14)

Puni plijen rukometaši Cessona nose iz domaćeg dvoboja sa Saint-Raphaelom. S ukupno sedam bodova na kontu nalaze se u društvu Chambéryja, Nimesa i Fenixa, dok su gosti propustili priliku ponovno se izjednačiti s drugoplasiranim Dunkerqueom.

Uvodne minute u potpunosti su pripale domaćem sastavu koji je rano poveo s 5:0. Precizni su u toj seriji bili dvostruki strijelci Benjamin Briffe i Damir Batinović te Romain Briffe. Upravo ovaj trojac predvodio je napad Cessona u ovoj utakmici.

Gosti su se u narednim minutama uspjeli trgnuti, u 17. minuti su i poveli s 8:7, a pogodak prednosti imali su i pet minuta kasnije. Na odmor se ipak otišlo s dva pogodaka prednosti za Cesson, za odvajanje na kraju prvog dijela pobrinuli su se Sylvain Hochet i Mathieu Lanfranchi.

U drugom poluvremenu gosti su, pokazalo se na kraju bezuspješno, pokušavali nadoknaditi uglavnom dva do četiri pogotka zaostatka. Devet minuta prije kraja Abily je svojim petim pogotkom postavio 25:25, no domaći rukometaši nisu dozvolili iznenađenje u finišu dvoboja.

Svoj posljednji pogodak Batinović je postigao pet minuta prije kraja, na semaforu je tada stajalo 29:26, a nakon što su u idućim minutama bili precizni i Dore i Benjamin Briffe bilo je jasno kako će u posljednje dvije minute gosti teško do preokreta ili makar boda.

Benjamin Briffe postigao je devet pogodaka, Romain Briffe jedan manje dok se Batinović u listu strijelaca upisao četiri puta iz devet pokušaja, a svom učinku dodao je i jedno isključenje. Na vratima se istaknuo i Yann Genty sa 16 obrana. Kod Saint-Raphaela najuspješniji je bio Stehlik sa šest zgoditaka.

Subota će također donijeti tek jedan dvoboj u sklopu ovog šestog kola, snage će odmjeriti Tremblay i Dijon, dvije momčadi iz donjeg dijela poretka.