Solidni nastupi Kovačevića, Radoševića i Stojića u Njemačkoj

Branimir Korać • subota, 19.10.2013.

Trojica hrvatskih internacionalaca koji su bili u subotu u Njemačkoj u akciji igrali su važne uloge u svojim momčadima. Do pobjeda su stigli Leon Radošević i Mario Stojić dok je Hrvoje Kovačević pretrpio težak poraz...

U petom kolu njemačke Bundeslige Ludwigsburg je na svom parketu u neizvjesnom susretu svladao New Yorker Phantoms Braunschweig sa 79:77.

Iako je na poluvremenu Ludwigsburg imao dvoznamenkastu prednost, gosti se nisu predali i uveli su utakmicu u neizvjesnu završnicu gdje su ipak poraženi.

Gregory Echenique s 15 poena (6/9) i 12 skokova vukao je domaćina u čijim redovima je Mario Stojić za 22 minute ubacio 13 poena (2/3 za dva, 3/4 za tri), podijelio tri asistencije i uhvatio dva skoka. Kod gostiju Kyle Visser je ubacio 23 poena (10/13) i uhvatio sedam skokova, a James Florence je ubacio 14 poena (6/12).

Alba nije dozvolila iznenađenje na gostovanju kod Würzburga. Bivši klub Dirka Nowitzkog nalazi se na začelju i Alba je samo potvrdila višu kvalitetu slavivši 65:57.

Berlinska momčad je tijekom susreta imala i više od 20 poena prednosti da bi u završnici dopustila domaćinu da se približili i zakomplicira susret. Ipak, nije bilo dovoljno vremena, a i snage kod domaćih igrača koji su spustili zaostatak na četiri poena i to je bio njihov maksimum.

David Logan sa 16 poena (5/14), šest skokova i pet asistencija bio je prvo ime kod gostiju, a dobar je bio i Leon Radošević koji je za 27 minuta ubacio 11 poena (5/10) i uhvatio pet skokova. Kod poraženih Ricky Harris je ubacio 15 poena (4/11), a Jimmy McKinney 11 poena (4/12).

Pravu katastrofu doživjeli su košarkaši Mitteldeutschera na svom parketu protiv Ulma. Gosti su slavili s čak 98:66 u susretu u kojem je Mitteldeutscher razbijen u drugom poluvremenu.

Niz raspoloženih igrača kod gostiju predvodili su Daniel Theis s 13 poena (6/9) i šest skokova, Edgar Sosa također s 13 poena (5/8) te bivši Zadranin Trent Plaisted s 11 poena (4/8) i deset skokova. U domaćem sastavu Adonte Parker je ubacio 15 poena (3/11) dok je Hrvoje Kovačević za 30 minuta upisao 11 poena (4/5 za dva, 1/4 za tri).