Baia Mare nadoknadila zaostatak i slavila protiv Hypo-a, Sävehof bolji od Leipziga

Jelena Bagarić • nedjelja, 20.10.2013.

Samo dva susreta Lige prvakinja, uz onaj Vardara i Podravke, odigrana su u subotu. U skupini A Baia Mare s odličnom igrom u drugom poluvremenu došla je do pobjede nad Hypom, dok je Sävehof u skupini C slavio protiv Leipziga koji je desetkovan ozljedama dviju važnih igračica.

HCM Baia Mare – Hypo Niederösterreich 24:23 (8:12)

Do svojih prvih bodova u Ligi prvakinja došle su rukometašice rumunjskog kluba Baia Mare. U zanimljivoj utakmici bile su bolje od austrijskog Hypo-a. S ovom pobjedom izjednačile su se baš s Hypom po broju bodova, no zbog lošije gol razlike i dalje drže začelje ljestvice.

Hypo je krenuo bolje u susret pa je u prvih 30 minuta i došao do vodstva koje su i zadržale do kraja prvog dijela. Na odmor su gostujuće igračice otišle sa solidnih plus četiri, no njihova igra u nastavku je pala što je omogućilo Rumunjkama da se vrate u susret. Igračice Baie Mare ne samo da su se vratile u susret već su i u konačnici došle do slavlja što je razveselilo više od 2000 prisutnih gledatelja.

Adriana Nechita sa šest pogodaka prvo je ime rumunjske ekipe u ovom susretu. Uz nju treba još istaknuti Timeu Tatar koja je dodala pet te Melindu Geiger koja je postigla četiri pogotka. U redovima Hypoa čak tri igračice postigle su po šest pogodaka, a to su redom Gorica Aćimović, Alexandra Do Nascimento i Fernanda Franca da Silva.

HC Leipzig – IK Sävehof 28:34 (15:18)

Rukometašice Leipziga su nakon poraza u prošlom kolu od Krima pretrpile još jedan, a ovaj puta od švedskih prvakinja Sävehofa. Ono što je izuzetno pogodilo sastav Thomas Örneborga su ozljede dviju važnih igračica. Linijskoj igračici Anne Müller puknuo je kolateralni ligament u koljenu, dok je desno krilo Anne Hubinger u utakmici njemačkog prvenstva slomila ruku. Obje igračice izgubljene su za grupnu fazu Lige prvakinja, ali i za kvalifikacijske susrete njemačke reprezentacije protiv Rusije.

U početku je utakmica bila neizvjesna, međutim Šveđanke su znale kazniti uzastopno gađanje stativa igračica Leipziga, te su nakon deset minuta već imale vodstvo od tri pogotka. Ostvarenu prednost sačuvale su do kraja poluvremena te su sa solidnom zalihom otišle na odmor. Niti u nastavku Leipzig nije uspio preokrenuti rezultat, a završni udarac zadala im je Ida Oden koja je u 51. minuti pogodila za 23:28 i definitivno riješila pitanje pobjednika.

Oden je ukupno postigla devet pogodaka i trenutno je prvi strijelac dosadašnjeg dijela Lige prvakinja. Uz nju valja još spomenuti i Jenny Alm koja je postigla osam pogodaka. Poraženi Leipzig predvodila je Susann Müller koja je osam puta pogodila mrežu prvakinja Švedske.