Zadar se držao jednu četvrtinu kod Partizana

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 21.10.2013.

Košarkaši Zadra držali su se u igri na gostovanju kod Partizana u Beogradu samo jednu četvrtinu. Već na poluvrijeme srbijanski Euroligaš odnio je 17 poena prednosti i do kraja mirno čuvao pobjedu 80:65...

Nisu Zadrani puno očekivali od gostovanja u Beogradu, bilo je jasno da je Partizan NIS znatno kvalitetnija momčad u ovom trenutku. Držala se momčad Hrvoja Vlašića na minimalnom zaostatku tijekom prve četvrtine (22:18), no već u drugoj je sve bilo riješeno.

Partizan je podignuo u višu brzinu i u napadu i u obrani i na poluvrijeme otišao s prednošću 49:32. U drugom poluvremenu domaćin je otišao preko +20 (59:34 u 26. minuti), no u nastavku je opet spustio intenzitet, a trener Vujošević razigravao je cijelu momčad.

U konačnom porazu 80:65 najbolji kod Zadra bili su Marko Car i Ive Ivanov s po 16 poena, jedini s dvoznamenkastim brojem ubačaja. Kod Partizana je bilo pet dvoznamenkastih, među kojima se posebno isticao Francuz Lauvergne sa 16 poena i devet skokova.

• Obrisan korisnik22.10.2013. u 14:22
    Zoolog - Respect za Jello Biafru u svakom slučaju. Ja sam cijepljen od nacionalizma i sličnih budalaština. Reagiram na zagađivače foruma koji je košarkaški. Košarka je moje opredjeljenje. Moj respekt za Petrovića i Bodirogu je jednak.
  • baja123422.10.2013. u 08:18
    To si u pravu, a danas je rođendan malom kudravom, idealna prilika za takve kao što je on da prosipaju svoju mudrost.