3. HNL Sjever: Mladost (P) pobjedom proslavila 100. rođendan

Sportnet • ponedjeljak, 21.10.2013.

Čak polovica utakmica u 10. kolu završila je bez pobjednika, dvije od njih bez pogodaka, a u preostale dvije radi se o derbijima s vrha, što ovo kolo ne čini jednim od zanimljivijih. No, te neriješene ishode iskoristilo je Međimurje koje je preuzelo vrh tablice, a momčad Čakovca se nakon poraza od Preložana opet nalazi na dnu. Varaždin je stigao i do treće uzastopne utakmice bez poraza, dok je Nedelišće po prvi puta ove sezone uspjelo spojiti dvije bez poraza.

Iako bez pogodaka, zanimljiva je utakmica odigrana u Virovitici gdje je istoimeni domaćin ugostio Varaždin. Gostujuća momčad je nakon dvije uzastopne pobjede opet bila nadmoćna, ali u prvih 45 minuta nije uspjela iskoristiti svoju inicijativu na terenu. Pogodaka nije bilo ni u drugom dijelu koje je bilo ravnopravno na obje strane te su momčadi podijelile bodove.

Prva pobjeda preloške Mladosti stigla je u pravo vrijeme - na dan proslave 100. rođendana, a kao i daleke 1913. godine na dan prve utakmice protivnik je bio Čakovec. Stjepan Caban doveo je Mladostaše u vodstvo u 44. minuti, a na 1:1 je u 70. minuti izjednačio Karlo Balent. Čakovčani su u 88. minuti ostali s igračem manje jer je zbog drugog žutog kartona isključen Josip Orešković. Domaći nisu imali mnogo vremena da iskoriste brojčanu premoć, no nakon silnih promašaja postigli su i pogodak, strijelac za prvu ovosezonsku pobjedu bio je Martin Vlah u trećoj minuti sudačke nadoknade. Nakon utakmice održana je i svečanost kojoj je prisustvovao i vrh HNS-a na čelu s Davorom Šukerom, Damirom Vrbanovićem i Zorislavom Srebrićem.

Pogodaka nije bilo ni u Murskom Središću gdje je Rudar dočekao momčad Nedelišća. Kao i u Virovitici, gost je u prvom poluvremenu vodio glavnu riječ na terenu, dok je u drugom dijelu domaćin imao laganu dominaciju. Obje momčadi imale su po tri-četiri vrlo izgledne prilike za pogodak koje nisu uspjele realizirati i utakmica je završila rezultatom 0:0, kojim su se i jedni i drugi na kraju zadovoljili.

Lista strijelaca

13 - Pavec (Bjelovar)
9 - Hrženjak (Podravac)
7 - Celišćak (Croatia)
7 - Brcković, Horvatinović (Koprivnica), Kokot (Međimurje), Mumlek (Podravina), Njegač (Podravac)

U Ždralovima je Mladost ugostila Slatinu i tek u posljednjim minutama ostvarila važnu pobjedu. Utakmica je prelomljena u 86. minuti kad je Ivan Ugarković napravio prekršaj nad domaćim igračem u izglednoj prilici za pogodak i time zaradio direktan crveni karton. Siguran realizator jedanaesterca bio je Matej Bošnjak za pobjedu Mladosti 1:0.

Podravina je u Ludbregu u jednom od dva derbija momčadi s vrha ugostila Bjelovar i zamalo ostala bez bodova. Bjelovarčani su poveli u 22. minuti preko Josipa Piragića, a za velikih 0:2 pogodak je u 47. minuti postigao Mario Pavec. No, Ludbrežani su po tko zna koji put dokazali da samo rijetki na njihovom terenu osvajaju puni plijen. Prednost gostiju smanjio je Filip Holi u 70. minuti, a izjednačujući pogodak postigao je Miljenko Mumlek iz kaznenog udarca u 90. minuti za konačnih 2:2.

Podravac je gostovao u Kotoribi kod Graničara i vrlo brzo riješio utakmicu u svoju korist. Golovima Tomislava Njegača i Hrvoja Hrženjaka u 10. i 17. minuti Virjani su u kratko vrijeme stigli do gotovo nedostižne prednosti, a Hrženjak je visokih 0:3 postavio u 48. minuti. Kotoripčani su tada u 68. minuti pogotkom Dalibora Gorupića smanjili zaostatak, no Antonio Grgić je u 88. minuti potvrdio pobjedu Podravca 1:4.

U ovom kolu je najuvjerljivije bilo Međimurje koje je na svom stadionu ugostilo momčad Poleta iz Sv. Martina na Muri. Mrežu gostiju Čakovčani su načeli u 16. minuti pogotkom Danijela Kuzmića, a u 44. minuti je za 2:0 pogodak postigao Antonio Dodlek. Nastavak utakmice nije donio ništa novo, domaći su pogotkom Stjepana Kokota u 55. minuti povećali vodstvo, a svojoj momčadi nije pomogao ni Marko Sobočan koji je u 80. minuti postigao autogol za 4:0 Međimurja. U 88. minuti je točku na i stavio Karlo Baksa za konačnih 5:0.

Croatia i Koprivnica su u Grabrovnici svoju utakmicu, barem što se tiče pogodaka, zaključili već nakon pola sata igre. Gosti su u 9. minuti poveli pogotkom Darija Potroška, a domaćin je u 29. minuti preko Vedrana Celišćaka izjednačio rezultat na 1:1. U nastavku su nogometaši Croatije imali nekoliko prilika za pogodak, ali bez realizacije.

• Sjena21.10.2013. u 21:33
    Dodaj Međimurju 3 boda, to je ta tekma koju nisi zabilježio. Međimurje-Croatia 7:0