PSG sačuvao prvo mjesto remijem kod Saint Etiennea, Monaco bolji od Lyona

Filip Han • ponedjeljak, 28.10.2013.

Igrači PSG-a uspjeli su ostati neporaženi i nakon 11. kola francuskog prvenstva. Parižani su došli do boda kod Saint Etiennea zahvaljujući Matuidiju i tako sačuvati prvo mjesto. U drugim susretima Bordeaux je bio bolji od Montpelliera, a Monaco je svladao Lyon uz 90 minuta Danijela Subašića...

Bordeaux je dočekao Montpellier u prvom ogledu dana i upisao pobjedu od 2:0. Gosti su već u 20. minuti ostali s igračem manje kad je crveni karton zaradio Yassine Jebbour što je dosta olakšalo doamćima. Za prvi pogodak ipak je trablo pričekati 75. minutu kada je pogodio Cheick Diabate, a u 90. je konačan rezultat postavio Ludovic Obraniak.

Bordeaux je nakon ovog kola 13., a Montpellier se nastavlja mučiti i trenutno je na 15. mjestu.

I Lyonova se kriza produbila nakon nove utakmice, ovoga puta uspješniji je bio Monaco. U 28. minuti zabio je Obbadi i doveo domaće u vodstvo, a u 36. je prednost povećao Falcao. Lyon je samo uspio smanjiti zaostatak u 62. minuti preko Gomisa.

Lyon je na 14. mjestu lige, za pobjedu u prvenstvu ne znaju u posljednjih pet utakmica. Monaco je privremeno zasjeo na prvo mjesto tablice, ali samo do večernjeg ogleda između Saint Etiennea i PSG-a.

Parižani u ovomo ogledu nisu ostvarili pobjedu, no uspjeli su izboriti bod i tako ostati neporaženi od početka sezone. Iako je imao posjed lopte, PSG je pao u zaostatak u 18. minuti kada je zabio Corgnet. Već na početku drugog poluvremena Hamouma je vodstvo povećao, no tada je zbog drugog žutog kartona izbačen Lemoine.

To je olakšalo Parižanima, pa je u 68. Cavani smanjio na 2:1, a spasitelj boda bio je Blase Matuidi koji je postigao izjednačujući pogodak u 93. minuti susreta za konačan rezultat od 2:2.

Parižani su ostali na prvom mjestu tablice s jednakim brojem bodova kao Monaco, dok je Saint Etienne na sedmom mjestu.