Ivan Pavić • nedjelja, 27.10.2013.

U desetom kolu španjolske Primere, pomalo u sjeni subotnjeg derbija Barcelone i Reala, a nakon odlične predstave Ivana Rakitića u dresu Seville u prvom susretu nedjeljnog programa, nakon toga odigrana su još tri susreta...

Villareal je ugostio Valenciju i nastavio s dobrim predstavama ove sezone. Upisali su domaći visoku pobjedu 4:1. U prvom poluvremenu stigli su do prednosti od dva pogotka, a strijelci su bili Uche u 17. minute, a pet minuta kasnije Perez je povećao na 2:0.

U drugom dijelu Giovani dos Santos je u 49. minuti promašio s bijele točke, ali iskupio se odmah u idućem napadu nakon udarca iz kornera te povisio na 3:0. Isti igrač postigao je i četvrti pogodak za Villareal u 84. minuti, a jedini pogodak za goste postigao je Costa u 63, minuti.

Real Sociedad je također s tri pogotka razlike pobijedio Almeriju. U prvom poluvremenu jedini pogodak postigao je Francuz Griezmann u 13. minuti.

Griezmann u 50. mintui udvostručuje prednost Sociedada, a konačnih 3:0 postavlja Angel u 55. minuti.

Posljednji susret dana odigrali su madridski Atlético i Betis. Gosti koji su i protivnici Rijeke u Europi nisu imali nikakvu šansu doći i do boda. S visokih 5:0 domaći su nastavili s odličnim igrama ove sezone.

Jedini pogodak u prvom poluvremenu domaći su postigli u prvoj minuti, a strijelac je bio Torres. Gosti su uspjeli zadržati taj rezultat do 53. minute, a onda su u razmaku od 12 minuta primili tri pogotka.

David Villa u 53. i 57. minuti postigao je pogotke za 2:0, odnosno 3:0. U 65. minuti prebacio se u ulogu asistenta te asistirao Diegu Costi za 4:0. Konačnih 5:0 postavlja Gabi u drugoj minuti sudačke nadoknade.