Getafe
Getafe 0:1 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Igor Šestak • utorak, 29.10.2013.

U posljednjoj utakmici desetog kola Primere Athletic Bilbao je kao gost svladao Getafe s minimalnih 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je mladi branič Aymeric Laporte, a domaćini najviše trebaju žaliti za kaznenim udarcem kojeg u 44. minuti nije uspio realizirati Diego Castro.

Gostovanje kod Getafea redovito je bilo teško za Baske. Coliseum Alfonso Pérez stadion je na kojem nisu uspjeli pobijediti u posljednjih devet utakmica, no tu su tradiciju uspjeli prekinuti u ponedjeljak navečer.

Prvu veliku priliku imali su domaćini. Iraizoz je sjajno reagirao u situaciji jedan na jedan sa Sarabijom, a kazna za taj promašaj Getafe je stigla vrlo brzo. Već u devetoj minuti. Susaeta je izveo korner, a 19-godišnji Laporte najviše skočio i zakucao loptu u mrežu.

U nastavku prvog poluvremena domaćini su se mučili kako bi ozbiljnije ugrozili Athleticova vrata, a onda su u 44. minuti dobili najbolju moguću priliku. Gurpegi je faulirao Colungu u svom kaznenom prostoru, a sudac Gil pokazao na bijelu točku. Izvođenja se primio Diego Costa, no Iraizoz je još jednom maestralno reagirao i sačuvao svoju mrežu.

Iraizoz je na poluvremenu morao napustiti igru, no dobro ga je zamijenio Iago i Baski su u nastavku uspjeli održati minimalnu prednost. Getafe je imao još nekoliko poluprilika, ali realizacija nije bila na visini. Gosti su najbliže drugom pogotku bili prilikom udarca Iturraspea, koji je fantastičnom obranom zaustavio domaći vratar Moya.

Ovom pobjedom Athletic se učvrstio na petom mjestu s 19 osvojenih bodova, dok je Getafe šesti s tri boda manje.