Barcelona
Barcelona 2:1 Real Madrid
Real Madrid

Sportnet • subota, 26.10.2013.

Središnji nogometni događaj ovoga vikenda otišao je na stranu nogometaša Barcelone, koji su u prvom ovosezonskom El Clasicu svladali madridski Real s 2:1 i pobjegli na šest bodova prednosti ispred velikog rivala. Čitavu utakmicu u dresu Reala vrlo dobro je odigrao Luka Modrić.

U odličnom nadmetanju velikih španjolskih rivala na Nou Campu nogometaši Barcelone izborili su pobjedu od 2:1 i ostat će na vrhu prvenstvene ljestvice i nakon ovoga kola. Pogotke odluke postigli su Neymar i Alexis Sanchez, dok je Real usprkos sjajnim prigodama tek u sudačkoj nadoknadi pogotkom Jesea Rodrigueza uspio ublažiti poraz.

Luka Modrić dobio je prigodu od prve minute i odigrao vrlo dobru utakmicu, gotovo ravnopravno se nadmetao s Andresom Iniestom i asistirao suigračima, s tom razlikom što su jedna od brojnih asistencija španjolskog reprezentativca napadači ipak pretvorili u pogodak.

Raspoloženim se od samog početka utakmice pokazao Neymar, a za to je nagrađen već u 19. minuti nakon asistencije Andresa Inieste. Brazilac je iskosa pogodio suprotni kut Realova gola. Samo dvije minute kasnije moglo je biti 2:0 za domaćine. Ponovno je loptu iza leđa Realove obrane poslao Iniesta, a ovoga puta s desne strane je pokušao Lionel Messi i gađao tik pored vratnice.

Real je tražio povratak u utakmicu i zamalo minutu prije odmora došao do izjednačenja. Cristiano Ronaldo je probio lijevu stranu Barcelonine obrane, uputio oštru loptu u peterac gdje se našao Sami Khedira, no sjajnom se obranom istaknuo Victor Valdes.

Real je u nastavak utakmice ušao posve otvoreno, što je poklonicima nogometa priuštilo zaista sjajno poluvrijeme. Nizale su se prigode s jedne i druge strane, Neymar je nakon nove asistencije Inieste mogao povisiti na 2:0, a u 58. minuti Modrić je sjajno uposlio Ronalda, čiji udarac odlično zaustavlja Valdes, a potom nakon kornera i pokušaj Angela Di Marije.

Kako nijedan El Clasico ne prođe bez kontroverzne situacije, tako nije mogao ni ovaj. Dvadesetak minuta prije kraja Ronalda je u šesnaestercu s leđa srušio Javier Mascherano, no sudac se nije odlučio pokazati na bijelu točku. Odmah nakon toga savršenim udarcem zaprijetio je Karim Benzema, a Barcelonu je od izjednačenja spasila greda.

Sve je riješeno 12 minuta prije kraja čudesnim pogotkom Alexisa Sancheza, koji je s oko 20 metara prekrasnim lobom prebacio Diega Lopeza i udvostručio prednost Barcelone. Real je tek u sudačkoj nadoknadi uspio doći do utješnog pogotka, Ronaldo je asistirao Jeseu Rodriguezu za konačnih 2:1.

• Obrisan korisnik29.10.2013. u 16:42
    "I žalit će oni još za Mourinhom" Normalno da neće. Mourinho je osvojia šta? U LP se osramotija. Osvojia jedno prvenstvo (ostalo ni blizu barci, a zadnje prvenstvo je izgubio nakon misec dana prvenstva haha), a to jedno je bila neviđena pljačka ona 2 mjeseca početkom godine. Prema tome nije ni to... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.10.2013. u 15:32
    "Pazi njemu plješće jedan Bernabeu što rijetko ko doživi, a Hrvati ne znaju cijenit Luku" Kad je rezultat dobar, bernabeu plješće svakom....od granera i svih mogućih anonimusa... Kad rezultat nije dobar, puca im za bilo koga. Klasična publika. Tako je s većinom publike. A šta se tiče ovog o... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.10.2013. u 15:17
    "kad vidim ljude koji prate nogomet poput tebe i ovih što ti stavljaju pluseve...moja reakcija je ovo..hahahahahhahahahahahahhahahahh" Toliko o tvojim argumentima Sve jasno.
  • Obrisan korisnik28.10.2013. u 15:15
    "ma ti si jedan kreten..ako si gledo jučer utakmicu, i nisi vidio da je luka bio daleko najbolji igrač reala onda ti jedino mogu reć da si kreten(kao što bi mamić reko)..pa izgubio je svega 1 loptu na cijeloj utakmici" Ne ti si kreten. Izgubio je svega jednu loptu u dodavanju najbližem... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.10.2013. u 15:11
    "Di Maria je precijenjen igrač" Onda šta je tek modrić hahahaha.... "Di Maria nestane na iole većoj utakmici" A modrić dodaje najbližem do sebe. Ali modrić nije nestao zato šta je stalno beskorisno dodavao najbližem alibi dodavanja...bravo majstore! E sad pitanje za tebe, može li i di maria... [više na forumu]