Branimir Korać • nedjelja, 27.10.2013.

U sjeni susreta Barcelone i Reala odigrana su još tri dvoboja Primere. Gosti su odnijeli dvije pobjede od kojih je posebno neočekivan rezultat težak poraz Malage na svom travnjaku od Celte. Njoj se pridružio i Elche koji nije uspio slaviti protiv Granade...

Katastrofalan domaći poraz upisali su nogometaši Malage koji su ugostili Celtu. Sve je krenulo krivim smjerom lošim otvaranjem susreta od strane domaćina poslije čega više nije bilo povratka.

Već u prvih 25 minuta Celta je stigla do prednosti 2:0 golovima Alexa Lopeza i Augusta Fernandeza. Priliku za povratak u utakmicu domaćina propustio je Roberto Chen koji je dobro opalio nakon kornera, ali nije bio precizan, a kada je Lopez nakon sat vremena igre povisio na 3:0., sve je bilo jasno. Do kraja su Nolito i Charles stavili točku na i katastrofalne utakmice za Malagu.

Granada odnosi sva tri boda s gostovanja kod Elchea zahvaljujući minimalnoj pobjedi 1:0. Dobar dio krivice u tom porazu snosi vratar Herrera koji je morao bolje reagirati u 26. minuti kada je Iturra zabio za pokazat će se konačnih 1:0.

Do kraja susreta obje momčadi su imale prilika za nove pogotke, promašivali su napadači i jednih i drugih, tako da je ostalo bez promjene na semaforu.

Levante je na svom stadionu nešto sporije krenuo protiv Espanyola, ali je ipak na kraju visoko slavio s 3:0. Gosti su u prvih 20 minuta nanizali nekoliko jako dobrih prilika, ali Levante je prvi stigao do pogotka.

U 25. minuti domaćin je stigao do vodstva golom El Zhara iz kaznenog udarca kojem je prethodio prekršaj Victora Sancheza, ali van 16 metara.

Domaćin je na krilima tog pogotka stigao do još jednog i tako je u 27. minuti zahvaljujući Babi Diawari poveo s 2:0. Kada je El Zhar odmah na startu drugog dijela povisio na 3:0, priči je bio kraj.

U 66. minuti Espanyol se približio pogotku nakon udarca Pizzija izvana, no vratnica je umjesto u mreži odsjela na vratnici.