Branimir Korać • nedjelja, 27.10.2013.

U prva dva susreta devetog kola Serie A uspješni su bili domaćini. Inter je na San Siru nadigrao Veronu i slavio s 4:2 dok je Sampdoria bila bolja od Atalante s minimalnih 1:0...

Milanski Inter skočio je na četvrto mjesto na ljestvici Serie A domaćim slavljem protiv Verone. Verona je u novu sezonu ušla odlično, međutim na San Siru njezini igrači nisu imali svoj glas i Inter je slavio posve zasluženo.

Da će to biti težak dan za goste, nagovijestilo se već u devetoj minuti kada je Jonathan dobro pucao, a lopta na putu do gostujućeg gola zakačila Vangelisa Morasa i završila u mreži. Tri minute kasnije Palacio je povisio na 2:0. Do kraja prvog poluvremena Verona je smanjila golom Martinha, no odmah je odgovorio Cambiasso te je Inter svejedno na odmoru imao dva gola prednosti.

U drugom poluvremenu nisu se stvari promijenila na bolje za goste. Vrlo rano je Rolando povisio na 4:1 i bilo je jasno da će momčad Matea Kovačića slaviti. Tako je i bilo, unatoč smanjujućem golu Romula te isključenjima Belfodila na jednoj i Morasa na drugoj strani u sudačkoj nadoknadi.

Kovačić je odradio 79 minuta nakon čega ga je zamijenio Taider.

Sampdoria je na svom travnjaku svladala Atalantu s minimalnih 1:0 te tako ostvarila drugu ovosezonsku pobjedu.

Momčad iz Bergama nije bila podređen protivnik, dapače, u prvom poluvremenu je čak imala priliku povesti i to u samoj završnici kada je pokušaj Raimondija zaustavila greda.

U drugih 45 minuta bolje je ušao domaćin koji je prvo propustio neke prilike, a zatim je preko Mustafija u 56. minuti stigao do jedinog pogotka na susretu.

Šest minuta kasnije dogodio se novi problem za goste, Nica je zaradio isključenje zbog prekršaja nad Ederom. Marko Livaja ušao je u igru u 58. minuti umjesto Brienze.