Lazio
Lazio 2:0 Cagliari
Cagliari

Igor Šestak • nedjelja, 27.10.2013.

U posljednjoj utakmici devetog kola Serie A Lazio je na Olimpicu s 2:0 nadigrao Cagliari. U prvom poluvremenu domaćini nisu igrali dobro, no ulazak Miroslava Klosea podigao je nivo njihove igre. Nijemac je zabio za vodstvo pa tri minute kasnije izborio kazneni udarac iz kojeg je poentirao Candreva. Nakon pet utakmica u svim natjecanjima Lazio je napokon osjetio slast pobjede.

Nakon niza slabih rezultata trenerska stolica Vladimira Petkovića ozbiljno se zatresla i pobjeda u domaćem okršaju protiv Cagliarija bila mu je prijeko potrebna. Morao ju je tražiti bez niza standardnih igrača, a gosti sa Sardinije u Rim su doputovali s nadom da i oni mogu iskoristiti probleme domaćina i "osladiti se" bodovima.

U prvih 45 minuta Cagliari je imao više od igre i bolje prilike. Zakazala je realizacija u gostujućim redovima, dok Lazio praktički i nije stvorio čistu šansu. Tek je Brayan Perea jednom opasnije zapucao glavom. Gostima se u završnici ozlijedio Gabriele Perico pa je Ivo Pulga posegnuo za oporavljenikom Francescom Pisanom. Na poluvrijeme se otišlo s početnim rezultatom uz zvižduke domaćih navijača.

Miroslav Klose nije bio dovoljno spreman kako bi započeo ovu utakmicu, ali Petković je uvidio da nema previše izbora i poslao je Nijemca na teren na početku drugog dijela. Taj mu se potez isplatio nakon samo šest minuta. Tipično u svom stilu, Klose se sjajno snašao pred golom Cagliarija i glavom pospremio loptu u mrežu za vodstvo Rimljana.

Šokirani igrači Cagliarija uskoro su doživjeli novi udarac. U tijeku je bila 55. minuta kad je Pisano igrao rukom prilikom klizećeg starta kojim je pokušavao zaustaviti Klosea, a nemilosrdan je s bijele točke bio Antonio Candreva, asistent kod prvog pogotka. U posljednjih pola sata promjena rezultata nije bilo. Cagliari se pokušavao vratiti u utakmicu, no zapravo je Lazio bio bliži trećem pogotku. Perea je u 65. minuti pogodio gredu, a Klose propustio pospremiti odbijenu loptu u mrežu.

Mladi hrvatski nogometaš Josip Elez utakmicu je pratio s klupe za pričuve domaćeg sastava. Ovom pobjedom njegov se klub popeo na sedmo mjesto Serie A, dok Cagliari drži 13. poziciju.