Sevilla
Sevilla 2:1 Osasuna
Osasuna

Josip Tolić • nedjelja, 27.10.2013.

U prvoj nedjeljnoj utakmici desetog kola Primere Sevilla je na Sánchez Pizjuanu svladala momčad Osasune 2:1. Vodeći pogodak za domaćine postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Sjajna sezona Ivana Rakitića u Sevilli nastavila se i nakon ogleda desetog kola domaćeg prvenstva protiv Osasune na Sánchez Pizjuanu. Andalužani su slavili 2:1, a svi pogoci pali su u nastavku nakon što je Damia dobio crveni karton zbog zaustavljanja Gameira u izglednoj situaciji za pogodak deset minuta prije predaha.

Slika 1 od 1.

Hrvatski reprezentativac pobrinuo se za vodeći pogodak domaćina u 55. minuti. Stephane M'Bia primijetio je Rakitićevo utrčavanje iz drugog plana u šesnaesterac i uputio ubacivanje s lijevog boka, a kapetan seviljskog sastava iz teške situacije precizno pogađa suprotni kut za 1:0.

Bio je to Ivanov peti ovosezonski ligaški pogodak u devetom nastupu.

Brojčana prednost na terenu povećana je i na semaforu 20 minuta kasnije kada je solo-akciju golom završio Jairo.

Pretposljednji sastav lige uspio je smanjiti zaostatak tri minute prije kraja iz nebeskog skoka Oriola Riere, no nadogradnje nije bilo i domaćin je uzeo sva tri boda. Treća domaća pobjeda u nizu izabranike Unaija Emeryja diže na devetu poziciju s 13 bodova ukupno.