Perasovićeva Valencia s plus 51 preko Valladolida, Laboral Kutxa i dalje niže poraze

Branimir Korać • subota, 02.11.2013.

S tri subotnja dvoboja započelo je četvrto kolo Lige Endese. Uvjerljive pobjede upisali su Valencia protiv Valladolida i Cajasol protiv Laboral Kutxe dok je za nijansu više neizvjesnosti bilo u Madridu gdje je Estudiantes poražen od Murcije...

Perasovićeva Valencia u svakom elementu košarkaške igre nadigrala je Valladolid i na kraju ga pregazila s visokih 108:57. Iako je ostala bez ozlijeđenog Dubljevića na neko vrijeme, Valencia je odigrala fantastičnu utakmicu na koju niti Perasović ne može imati zamjerke.

Već nakon prve četvrtine koju je domaćin dobio s 26:8, bilo je jasno u kojem će smjeru ići ova utakmica. Prednost je nastavila rasti iz minute u minutu i Valencia je na kraju slavila s ogromnih plus 51.

Predvodili su je Justin Doellman s 18 poena (8/11) i pet asistencija te Serhiy Liščuk s 14 poena (6/9) i osam skokova. Kod poraženih Danilo Anđušić je ubacio 13 poena (5/11).

Murcia je odnijela pobjedu s gostovanja u Madridu kod Estudiantesa slavivši 77:69. Neraspoloženi domaćin vrlo brzo je bio u minusu, već u prvom poluvremenu je gubio s 20 poena razlike, a ista prednost bila je i u završnici treće dionice. Međutim Estudiantes se počeo buditi u zadnjih deset minuta, ali je bilo prekasno za preokret. Uspio se približiti na 69:64, ali onda je San Miguel ubacio dva slobodna bacanja i završio priču.

Scott Wood je predvodio goste sa 17 poena (6/9) i pet skokova, a Bernie Rodriguez je dodao 12 poena (5/7). U domaćem sastavu Guillermo Rubio je ubacio 20 poena (5/7), Dejan Ivanov 12 poena (6/13) uz devet skokova, a Marko Banić je za 21 minutu ubacio osam poena (3/7) i uhvatio dva skoka.

Sergio Scariolo s Laboral Kutxom upisao je i treći poraz i to vrlo uvjerljiv u Sevilli kod Cajasola. Domaćin je visoko slavio s 82:62 u utakmici u kojoj je Laboral konstantno zaostajao i nije imao priliku za neko hvatanje priključka.

Scott Bamforth je bio najbolji u domaćem sastavu s 20 poena (7/15), a Marcos Mata je dodao 18 poena (7/10) i sedam skokova. Kod Laborala Tibor Pleiss je ubilježio 13 poena (5/9) i osam skokova, a Andres Nocioni 13 poena (3/6) i pet skokova.