Dominacija Reala se nastavlja, Barcelona bez laganog posla i protiv Gipuzkoe

Branimir Korać • nedjelja, 03.11.2013.

Odigrana su još tri susreta četvrtog kola Lige Endese. Uvjerljive pobjede upisali su Real protiv Bilbaa te Zaragoza protiv Bruixe dok je Barcelona dugo imala problema protiv Gipuzkoe, ali je na kraju ipak slavila...

Madridski Real nastavlja s dominantnim nastupima u španjolskom prvenstvu. Na domaćem terenu je bez problema svladao momčad Bilbaa s 92:75 i tako stigao do četvrte pobjede u isto toliko kola.

Iako su igrali bez Rudyja Fernandeza, Madriđani su od početka bili bolji protivnik iako se Bilbao nije samo tako predao. Za razliku od nekih ranijih protivnika, Bilbao je pokušavao držati korak s domaćinom, nije mu dopuštao da se potpuno odvoji i tek se u završnici raspao.

Sergio Rodriguez je susret završio sa 17 poena (6/12) i devet asistencija, Ioannis Bourousis je dodao 13 poena (6/9) i osam skokova, a Felipe Reyes deset poena (3/6) i 12 skokova. Dontaye Draper je za 14 minuta ubacio tri poena (1/2 za tricu).

Kod gostiju Dairis Bertans je ubacio 22 poena (7/9), a Alex Mumbru 15 poena (5/12) uz devet skokova. Fran Pilepić je za 12 minuta upisao šest poena (0/1 za dva, 2/4 za tri) i dva skoka, a Zoran Vrkić je za 13 minuta ostao bez poena (0/2 za dva, 0/1 za tri) s dva uhvaćena skoka.

Barcelona je nepotrebno komplicirala protiv slabašne Gipuzkoe, ponovno je gubila i morala u završnici hvatati zaostatak. Ipak, na kraju je odnijela pobjedu 81:74 unatoč još jednoj neuvjerljivoj predstavi.

Gipuzkoa je u 34. minuti vodila 60:55 i činilo se da će se Barcelona još jednom mučiti da bi došla do pobjede, ali onda je napravila seriju 15:2 predvođena Marcelinhom Huertasom te je preuzela kontrolu nad rezultatom. Tricom Robinsona gosti su se još jednom uspjeli približiti na 73:72, ali Tomić i Navarro vrlo brzo vraćaju utakmicu u mirne vode.

Najbolji kod Barcelone bio je Marcelinho Huertas s 21 poenom (9/14), a slijedio ga je Juan Carlos Navarro s 15 poena (4/9) uz šest skokova. Uz bok im je bio Ante Tomić koji je za 20 minuta ubacio 14 poena (6/7) i uhvatio sedam skokova dok je Mario Hezonja dobio najmanje minuta kod domaćina, na terenu je bio tri pol minute i ubacio dva poena, oba s linije slobodnih bacanja.

U sastavu poraženih Jason Robinson je ubacio 26 poena (10/17), a Anthony Winchester 12 poena (3/7).

Zaragoza je imala najlakši posao. Ugostila je La Bruixu, koju mnogi poznaju kao Manresu, te je vrlo visoko slavila 89:52. Bila je to potpuna dominacija Zaragoze od prve do posljednje minute u susretu u kojem su gosti sa svakim napadom samo sve više tonuli.

Prvo ime susreta bio je Giorgi Šermadini s 18 poena (5/6), Jon Stefansson je dodao 12 poena (5/5), a Joseph Jones je uhvatio 11 skokova. Damjan Rudež je za 23 minute ubacio šest poena (3/4 za dva, 0/4 za tri) i uhvatio tri skoka.

U sastavu gostiju Dominic Waters je ubacio 12 poena (4/8), a Josh Asselin je dodao deset (2/7).