Herbalife u društvu Barcelone i Reala, Delaš vrlo dobar u prvoj pobjedi Rio Nature

Branimir Korać • nedjelja, 03.11.2013.

S tri večernja susreta okončano je četvrto kolo Lige Endese. Do prve pobjede stigla je momčad Rio Nature s vrlo dobrim Marijom Delašom, Herbalife je i dalje stopostotan, a Unicaja je u završnici slavila kod Joventuta...

Košarkaši Herbalifea nastavljaju sa sjajnim nastupima u novoj sezoni. Nakon četiri kola nalaze se u samom vrhu ljestvice u društvu Reala i Barcelone s omjerom 4-0. Četvrta pobjeda upisana je na domaćem parketu protiv CB Canariasa 79:61.

U ovom susretu nije bilo nikakve dvojbe oko pobjednika, već na odmoru je sve bilo jasno. Herbalife je na poluvremenu vodio s 47:24 i bez problema je priveo utakmicu kraju.

Javier Beiran je predvodio pobjednika s 20 poena (7/11, 5/6 trica), a Xavi Rey je dodao deset poena (5/7) i uhvatio osam skokova. Kod Canariasa Blagota Sekulić je ubacio 14 poena (5/11) i uhvatio 11 skokova, a Ricardo Uriz je dodao deset poena (3/7).

Puno neizvjesnije bilo je u Badaloni gdje je Joventut ugostio Unicaju. Unicaja ima iza sebe ovaj tjedan sjajan nastup u Euroligi protiv Galatasaraya, no susret protiv Joventuta pokazao se težim, ali je momčad iz Malage ipak slavila sa 65:63.

Joventut je u završnici vodio sa 60:55, no Unicaja je uspjela napraviti 8:0, preokrenuti rezultat i do kraja susreta više nije gubila prednost. Četiri sekunde prije kraja Vives je kod 64:62 za Unicaju imao dva slobodna bacanja, ali je ubacio samo jedno i gosti su proslavili pobjedu.

Rafael Hettsheimeir je ubacio 16 poena (6/10), Zoran Dragić 13 poena (6/12), a Fran Vazquez 11 poena (4/6) uz 12 skokova. Kod domaćina John Shurna je ubacio 17 poena (6/14, 5/12 trica), a tragičar Guillem Vives 15 poena (5/10) uz šest skokova i pet asistencija.

Do prve pobjede u novoj sezone stigla je Rio Natura koja je u gostima svladala Fuenlabradu sa 78:73. Fuenlabrada je odigrala katastrofalno drugu i treću četvrtinu, u ta dva razdoblja igre ubacila je ukupno samo 12 poena i nije uspjela prestići goste iako je u zadnjoj dionici ubacila čak 33 poena.

Ben Dewar je predvodio pobjednika sa 16 poena (6/10), vrlo dobar bio je i Mario Delaš koji je za 24 minute ubacio 13 poena (5/9) uz sedam skokova, a Michael Muscala je dodao deset poena (4/11) i deset skokova. Kod domaćina po 15 poena su upisali Andy Panko (5/9) i Ivan Paunić (5/8).