Ivan Pavić • nedjelja, 03.11.2013.

U 12. kolu španjolske Primere Atlético Madrid upisao je pobjedu nad gostima iz Bilbaa i tako ostala na samo bod manje od vodeće Barcelone. Rijekin europski suparnik iz grupe izgubio je protiv Malage, a Granada je minimalno u gostima svladala Levante...

U glavnom gradu Španjolske Atléticu je bilo dovoljno jedno dobro poluvrijeme kako bi došao do nova tri boda, a o neučinkovitosti Athletica govori podatak da nisu uputili udarac u okvir vrata cijelu utakmicu.

Domaći su poveli pogotkom u 33. minuti, a strijelac je bio David Villa, a konačni rezultat postavio je najbolji igrač Atlética ove sezone Diego Costa na asistenciju Kokea. Gosti u drugom poluvremenu nisu uspjeli doći do boda, a posao im je otežao i crveni karton Morana u 78. minuta.

Granada je gostovala kod Levantea i došla je do sva tri boda pogotkom u sudačkoj nadoknadi. U prvom poluvremenu Levante je mogao doći do vodstva, ali El Zhar nije bio precizan s bijele točke.

Činilo se da će utakmica završiti bez pobjednika, ali Piti je u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena iz slobodnog udarca pogodio u desnu stranu Navasovog gola za konačnih 0:1.

Malaga je dočekala Betis i došla do tri boda postigavši tri pogotka. Poveli su u 13. minuti kada je Santa Cruz pospremio asistenciju Eliseua za 1:0. Gosti izjednačuju 20 minuta kasnije pogotkom Verdua. Rezultatom 1:1 odlazi se na odmor.

U drugom poluvremenu Eliseu je u 61. minuti pogodio za ponovno vodstvo Malage, ali već dvije minute kasnije izjednačio je Figueras.

Kao i u susretu Levantea i Granade, i u ovoj utakmici pobjednik je odlučen u sudačkoj nadoknadi. Nakon gužve u 16 metara gostiju, najbolje se snašao Garcia i pogodio za tri boda Malage.