Barcelona
Barcelona 1:0 Espanyol
Espanyol

Branimir Korać • petak, 01.11.2013.

Prvi susret 12. kola španjolskog prvenstva odigrali su na Camp Nouu Barcelona i Espanyol, a domaćin je bio bolji s minimalnih 1:0. Pobjedu Barceloni donio je Sanchez sredinom drugog dijela napokon svladavši vrlo dobrog Casillu...

Leo Messi još jednom je postio što se tiče pogodaka, međutim unatoč tome Barcelona je ponovno slavila. Rezultatski teško, minimalno protiv gradskog rivala Espanyola, ali u igri je razlika bila još veća. Barcelona je dominirala cijelim tijekom susreta i Espanyol na kraju može biti zadovoljan samo minimalnim porazom.

Od početka susreta bilo je jasno kakav će se nogomet gledati. Barcelona je bila ta koja je napadala i diktirala igru, a Espanyol je čekao na svoje prilike u kontranapadima kojih i nije bilo previše.

U prvom dijelu Espanyol je odrađivao fantastičan posao u obrani i dobar dio udaraca Barcelone završavao je u bloku vrlo dobro postavljenih Espanyolovih braniča. S druge strane, Victor Valdes je spasio Barcelonu sjajnom obranom nakon pokušaja Sergija Garcije. U samom finišu prvog poluvremena Barcelona je došla najbliže vodstvu kada se vratnica ispriječila vodstvu domaćina nakon kombinacije Busquetsa i Alvesa.

U drugom poluvremenu Barcelona je još jače pritisnula, sve su češći bili solo pokušaji Messija i Neymara, a jednu akciju Neymara uspješno je završio Alexis Sanchez. Igrala se 68. minuta kada je Neymar odlično ubacio za Sancheza, a ovaj je napokon poslao Casillu po loptu u mrežu.

Nakon primljenog gola, Espanyol je zaigrao nešto hrabrije i pokušao je doći do poravnanja, ali nije uspio stvoriti onu pravu stopostotnu prijetnju i Barcelona je sačuvala minimalnu prednost koja joj garantira ostanak na vrhu ljestvice najmanje do sljedećeg vikenda.

• Obrisan korisnik02.11.2013. u 00:08
    nemojte me privise falit,zabio jesan i to je to,:D.. salu na stranu,dobro se pocinju slagat neymar i sanchez,messi nije bio u utakmici,jos nakraju ga kamera prikaziva a on sav tuzan,zamisljen..trenutno je u sjeni neymara a i alexisa,al ajde,mozda i nije lose,doc ce on u formu..
  • Obrisan korisnik01.11.2013. u 23:48
    Alexis Sanchez je još jednom pokazao da je igrač uz bok Messiu i Ronaldu, ako ne i bolji gledajući ovu sezonu!
  • Obrisan korisnik01.11.2013. u 23:30