Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 4:0 Lorient
Lorient

Josip Piršljin • petak, 01.11.2013.

Nogometaši PSG-a bez puno su muke osvojili tri boda u prvoj utakmici 12. kola francuskog prvenstva. Na Parku prinčeva gostovao je Lorient koji je primio četiri gola od čega su dva djelo Edinsona Cavanija.

Aktualni prvak Francuske PSG ostat će na čelu Ligue 1 i nakon 12. kola. Parižani su pred svojim navijačima svladali Lorient 4:0 i odvojili se od drugoplasiranog Monaca na tri boda uoči nedjeljne utakmice Ranierijeve momčadi u Lilleu.

Blanc za ovaj dvoboj nije mogao računati na Ibrahimovića i Thiaga Silvu koji su bili ozlijeđeni, no svejedno je odrađen dobar posao i u napadu i u obrani. U početnoj jedanaestorici igrala su četiri Francuza, tri Talijana, tri Brazilca, te Edinson Cavani koji je zabio dva gola i time pretekao Falcaa na prvom mjestu liste strijelaca.

Utakmica u Parizu teško da je mogla bolje početi za PSG. Već u trećoj minuti domaći su poveli kada je mrežu Audarda "načeo" Lucas Moura na asistenciju Dignea. Lorient je potom čuvao svoju mrežu do završnice prvog poluvremena kada je primio nova dva gola.

Najprije je u 39. minuti na 2:0 povisio Menez, a samo tri minute kasnije Cavani je zabio glavom kada mu je Lucas Moura ubacio poslije istrčavanja i loše reakcije gostujućeg vratara Audarda. Urugvajski je napadač još jedan, deveti prvenstveni gol ove sezone u Ligue 1, postigao u 81. minuti za konačnih 4:0 prije domaćeg ogleda s Anderlechtom u Ligi prvaka.

• Obrisan korisnik02.11.2013. u 11:34
    Jesi čuo za Sturridgea i Suareza? U puno jačoj ligi?Inače svaka čast PSG-u što inače igraju s dva napadača, ove moderne kerefeke sa jednim ili čak nijednim špicom su postale predosadne.
  • Obrisan korisnik01.11.2013. u 23:22
    po formi,ne znam tko ima bolji tadem napadača trenutno u ligama petica.ibra-cavani
  • Obrisan korisnik01.11.2013. u 23:03
    nema ibre,eto ti cavanija...stroj trpa li ga trpa,da je jos i ibra bio dali bi in jos 4..