Filip Han • subota, 02.11.2013.

U subotnjem repertoaru francuskog prvenstva Marseille je kod Rennesa izbjegao četvrti uzastopni ligaški poraz, Lyon je napokon upisao pobjedu, a uzdignutih ruku iz svojih ogleda su izašli i Valenciennes, Evian i Reims. Remi bez golova odigrali su Sochaux i Saint-Etienne...

Subotnji program otvoren je utakmicom između Rennesa i Marseillea. Rennes je poveo već u devetoj minuti pogotkom Oliveire, a Marseille je uspio izjednačiti sedam minuta kasnije. Rennes je u drugom poluvremenu došao u priliku "matirati" Marseille, no dosuđeni jedanaesterac u 74. minuti koji je izveo Oliveira obranio je Mandanda. Do kraja utakmice pogodak nije bilo pa su momčadi podijelile bodove.

Lyon je nakon pet utakmica uspio pobijediti, i to Guingamp. Lyonu su bila dovoljna dva gola u razmaku od jedne minute. Prvo je Lacazette pogodio u 12., a odmah zatim rezultat je podebljao Gomis čime je postavljen i konačan rezultat od 2:0. Guingamp je do kraja utakmice ostao i s igračem manje jer je crveni karton dobio Diallo.

Uvjerljivu pobjedu upisao je Reims na domaćem terenu protiv Bastije. De Preville je načeo goste u 25. minuti, a do poluvremena pogodio je i Krychowiak. Na otvaranju drugog dijela Romaric je smanjio zaostatak, no već tri minute kasnije Oniangue zabija za 3:1. U 81. pogodio je i Atar, a u sudačkoj nadoknadi utakmice gol je zabio Khazri i postavio konačan rezultat od 4:2.

Evian je nadoknadio zaostatak protiv Toulousea i došao da tri boda. Toulouse je poveo u 53. minuti susreta preko Auriera, no već u 61. izjednačio je Wass. Pobjednički gol zabio je Mongongu u sudačkoj nadoknadi, i to iz jedanaesterca čime je svoju momčad na tablici izjednačio upravo s Toulouseom.

Jedinu gostujuću pobjedu u subotu upisao je Valenciennes kod Ajaccioa. Gosti su načeli Ajaccio u 26. minuti golom Pujola. Da Valenciennesova mreža ipak ne ostane prazna pobrinuo se Mater koji je u 32. minuti dao autogol čime je rezultat izjednačen. Valenciennes je do kraja uspio ponovo povesti, u 68. zabio je Dossevi, a do kraja je još jednom pogodio Pujol i postavio konačnih 1:3.

Remi bez golova odigrali su Sochaux i Saint-Etienne.