Igor Šestak • ponedjeljak, 04.11.2013.

U nedjelju su odigrane posljednje tri utakmice 12. kola Ligue 1. Bordeaux je nastavio s dobrim igrama na gostovanju kod Nice i slavio rezultatom 2:1, a u strijelce se vrlo lijepim pogotkom upisao i Gregory Sertić. Montpellier i Nantes podijelili su bodove, dok je u večernjem derbiju Lille bio bolji od Monaca i nanio mu prvi prvenstveni poraz u sezoni. Mrežu Danijela Subašića dvaput je pogađao Nolan Roux.

Nakon što je odlično započeo svoju povratničku sezonu u prvoligaškom društvu, Monaco je upao u prvo krizno razdoblje. Na poraz od Reimsa u Kupu, momčad Claudija Ranierija u nedjelju je nadovezala i prvi prvenstveni poraz ove sezone. Nanijela joj ga je momčad Lillea, koja proživljava sjajne trenutke i trenutačno drži drugo mjesto na tablici.

Prvih 11 utakmica ove sezone Ligue 1 Monaco nije iskusio poraz, no u nedjelju u Lilleu nije bio na pravoj razini. Domaćini su od početka žestoko krenuli prema svojoj četvrtoj uzastopnoj pobjedi, a do vodstva su stigli u 27. minuti nakon kornera Balmonta. Loptu je glavom zahvatio Baša, a u mrežu pospremio Roux.

S minimalnim vodstvom Lillea okončano je prvo poluvrijeme. Kako je utakmica odmicala Monaco je sve opasnije prijetio, no sjajan je na vratima domaćih bio Enyeama. Čekali su Lilleovi igrači priliku za kontranapad kojim bi nanijeli završni udarac gostima, a dočekali su ju u 72. minuti. U akciji su sudjelovali Kalou i Mavuba, a loptu je u mrežu nemoćnog Danijela Subašića ponovno pospremio Roux.

Monaco je u završnici imao još nekoliko prilika, ali njegovi igrači nisu bili pravi u realizaciji, dok je Enyeama branio sjajno. S 2:0 momčad Renea Girarda upisala je svoju sedmu uzastopnu prvenstvenu utakmicu bez poraza, a od toga je šest pobjeda i samo jedan remi. Ova tri boda lansirala su Lille ispred Monaca, a vodeći PSG bježi mu samo dva boda.

U ranije odigranim nedjeljnim utakmicama vrijednu je pobjedu na gostovanju kod Nice upisao Bordeaux i potvrdio dobru formu. U posljednje četiri utakmice osvojio je deset bodova i uspio se probiti u gornju polovicu tablice. Za vodstvo Bordeauxa strijelac je bio Gregory Sertić u 31. minuti i to sjajnim udarcem s dvadesetak metara. Za udvostručenje vodstva pobrinuo se Obraniak u 59. minuti, također vrlo lijepim pogotkom, a Nica je uspjela odgovoriti tek u završnici susreta. U 77. minuti za 1:2 je iz kaznenog udarca pogodio Cvitanić, ali njegova momčad ipak nije izbjegla treći poraz u posljednje četiri utakmice.

Dvoboj Montpelliera i Nantesa završio je bez pobjednika, čime svakako zadovoljniji moraju biti domaćini. Od 22. minute Nantes je imao prednost zahvaljujući pogotku Filipa Đorđevića i tu je prednost držao sve do završnice utakmice. U tijeku je bila sudačka nadoknada kad je Bakar uspio poravnati rezultat i osigurati Montpellieru već sedmi ovosezonski remi. Nantes je drugo kolo zaredom ostao bez pobjede, ali još uvijek drži odlično četvrto mjesto.

• cameosis04.11.2013. u 15:12
    enyeama, vjerojatno trenutno najbolji vratar afrike. još da bude u takvoj formi za vrijeme sp-a ...