Bundesliga, 11. kolo, 01.11.2013, 20:30 h
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 6:1 Stuttgart
Stuttgart

Josip Piršljin • petak, 01.11.2013.

Otvoreno je 11. kolo Bundeslige utakmicom Borussije Dortmund i Stuttgarta. Gosti su uspjeli povesti u ranoj fazi, no do kraja dvoboja su primili šest pogodaka i kući se vraćaju s teškim porazom.

Dortmundska Borussia nastavlja s odličnim igrama u Bundesligi. Na Signal Iduna Parku svladala je Stuttgart s čak 6:1 i barem privremeno je zasjela na čelo njemačkog prvenstva. Gostujuća ekipa odlično je ušla u susret i povela u 13. minuti, ali nakon toga na terenu je igrala samo domaća momčad.

Klopp je poslao vrlo jaki sastav na teren, u napadu su iza Lewandowskog igrali Reus, Mkhitaryan i Blaszczykowski, dok je špica Stuttgarta bio Ibišević. Momčad Thomasa Schneidera u 13. je minuti povela u Dortmundu kada je mrežu zatresao Haggui.

Nažalost po njih, to vodstvo nije dugo trajalo jer je šest minuta kasnije poravnao Sokratis i pritom upisao prvi pogodak u dresu Borussije. Reus je nakon solo prodora već u 22. minuti donio vodstvo žuto-crnima i nakon toga "pozornicu" prepustio Lewandowskom.

Poljski je napadač zabio tri pogotka zaredom, a posebno je bio upečatljiv onaj za 3:1 kada mu je Reus asistirao petom. Priču je na Signal Iduna Parku zaključio Aubameyang za velikih 6:1 čime Borussia može u odličnom raspoloženju dočekati Arsenal u četvrtom kolu Lige prvaka.

• Obrisan korisnik01.11.2013. u 23:07
    lewandovski odlican ali toliko mi se svida kako reus igra,pa pogledajte ovaj asist za 3.go borussije..
  • Obrisan korisnik01.11.2013. u 23:05
    Odličan rezultat za samopouzdanje prije jako važne, možda i ključne utakmice u Ligi prvaka iduči tjedan.