Damir Žbulj • nedjelja, 03.11.2013.

U posljednja dva susreta 11. kola njemačke nogometne Bundeslige oba domaćina upisala su pobjede. Augsburg je prekinuo seriju od tri uzastopna poraza slavljem protiv Mainza, dok je Werder u uzbudljivom dvoboju stigao do slavlja četiri minute prije kraja dvoboja s Hannoverom...

U Bremenu je domaćin u 20. minuti bio u rezultatskom zaostatku, nakon prekršaja na Husztiju u kaznenom prostoru Mađar je sam izveo najstrožu kaznu i poentirao za 0:1. No, na identičan način Werder je stigao do poravnanja samo pet minuta kasnije, kada je prekršajem zaustavljen Elia, a penal je iskoristio Hunt.

Iako su imali gosti veliku prigodu za novo vodstvo, ipak je domaćin do potpunog preokreta stigao u 38. minuti. Junuzovic je ubacio, a Makiadi je glavom iz blizine loptu smjestio u gol. Četiri minute prije odmora Hannover je poravnao rezultat na 2:2, poslije fantastičnog udarca iz daljine Japanca Sakaija, koji je s više od 25 metara iznenadio vratara Mielitza.

U nastavku mreže su mirovale sve do četiri minute prije kraja, kada je Santiago Garcia odlučio ovaj dvoboj. Hunt je ubacio iz slobodnog udarca, a Garcia je iz drugog pokušaja ugurao loptu u mrežu.

Augsburg je golovima Hahna u 26. minuti te u četvrtoj minuti nastavka stigao do ugodne prednosti, no, gosti su preko Choupo-Motinga iz penala u 59. minuti bezuspješno vratili nadu u povratak.

Dvije minute prije kraja Mainz je ostao bez isključenog vratara Wetkla, koji je ušao na poluvremenu umjesto Heinza Müllera. U završnici je tako mjesto među vratnicama preuzeo ofenzivac Polter, a imao je i priliku za pokazivanje golmanskog umijeća.

Augsburg je bodovno sustigao Mainz, ali i Hannover, Stuttgart i Hoffenheim, koji svi imaju po 13 bodova. Werder se ovom pobjedom i 15. osvojenim bodom probio na osmo mjesto.