Josip Tolić • subota, 02.11.2013.

Odigrano je pet popodnevnih utakmica subotnjeg programa 11. kola Bundeslige. Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić približio se vrhu strijelaca lige pogotkom za Bayern koji je nakon preokreta uzeo sva tri boda kod Hoffenheima i vratio se na prvo mjesto. Leverkusen je doživio neočekivan poraz kod Eintrachta iz Braunschweiga, a gostujuće pobjede upisali su i Schalke u Berlinu (0:2), Freiburg s igračem manje kod Nürnberga (0:3) te Borussia Mönchengladbach kod HSV-a (0:2).

Mario Mandžukić ponovno je bio jedan od ključnih pojedinaca u trijumfu Bayerna. Na neugodnom gostovanju kod Hoffenheima koji je pružio dobar otpor hrvatski reprezentativac postigao je svoj osmi pogodak u 11 kola, čime je ostao kratak za samo jedan gol u odnosu na vodećeg Roberta Lewandowskog.

Počelo je loše za Bavarce. U 34. minuti jedan naizgled neopasan udarac iz kuta za domaćine upropastio je Manuel Neuer lošim izlaskom na loptu što je spremno dočekao Niklas Süle i poentirao za 0:1. Radost plavih, međutim, trajala je svega pet minuta. Franck Ribéry izveo je slobodni udarac s 25 metara, a na rubu šesnaesterca Mandžo s(p)retnom reakcijom vara vratara i šalje loptu u mrežu za 1:1.

Nastavak je ponudio pritisak gostiju koji je urodio plodom 15 minuta prije kraja. Nakon prave opsade gola Casteelsa s pet metara zabio je Thomas Müller i donio pobjedu Bayernu kojom se vraća na prvu poziciju. Također, ovo je i 36. uzastopna utakmica Bavaraca bez poraza, čime su izjednačili 31 godinu star rekord HSV-a. Mandžukić je igrao do 64. minute, kada ga je zamijenio Toni Kroos.

Sreća nije bila naklonjena nogometašima leverkusenskog Bayera koji su prekinuli niz neporaženosti od šest utakmica i izgubili kod posljednjeg kluba na tablici, Eintrachta iz Braunschweiga. Pogodaka nije bilo sve do 81. minute, kada je erupciju oduševljenja na Eintracht-stadionu donio Domi Kumbela. Napetu završnicu obilježio je Lars Bender koji je ušao u nastavku. U 90. minuti dobio je drugi žuti karton, pa su Apotekari osim bodova, ostali i bez jednog igrača.

Problema nije imala mönchengladbachska Borussia kod HSV-a, za koji je Milan Badelj odigrao svih 90, a Ivo Iličević posljednjih 17 minuta. Pred 57.000 gledatelja iskazao se Max Kruse postigavši oba pogotka, u 23. te 63. minuti.

Sjajan dan za goste u Bundesligi potvrdili su i nogometaši Schalkea koji su srušili Herthu u Berlinu 0:2 i tako je zamijenili na petom mjestu ljestvice. Momčad iz Gelsenkirchena povela je u 26. minuti golom Ádáma Szalaija iz kornera nakon greške domaćeg vratara Krafta, a konačan rezultat postavio je Julian Draxler preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora u sudačkoj nadoknadi.

Iz 11. pokušaja Freiburg je konačno uspio doći do prve pobjede u prvenstvu, i to kod izravnog konkurenta za ostanak Nürnberga rezultatom 0:3. Sve bitno dogodilo se u nastavku utakmice, u razmaku od 57. do 89. minute. Strijelci su bili Klaus, Darida i Mehmedi, a domaća momčad nije uspjela iskoristiti prednost igrača više nakon što je 20 minuta prije kraja drugi žuti karton dobio Olivier Sorg.

• Obrisan korisnik02.11.2013. u 23:04
    To nije do Pepa već do Mandžukićeva stila igre. Radio je to i kroz prošlu sezonu jako često...
  • Obrisan korisnik02.11.2013. u 20:28
    ne znam je li to pepova zamisao, vjerojatno ne, ali mandzukic se previse izvlaci na bok sto nema apsolutno nikakve logike, onda u sredini ostaje gotze kojemu je mandzukic pokusao par puta centrirati, umjesto da mandzo kao jedini bayernov napadac uz mullera koji moze skociti i zabiti radi upravo to... [više na forumu]
  • ZooM02.11.2013. u 19:18
    Sretan gol ali i dosta slaba igra Mandže, pola sata prije kraja Pep ga zamjenio veznjakom.
    ZooM
  • Obrisan korisnik02.11.2013. u 18:24
    MANDŽA WAS MACHST ah ok
  • Obrisan korisnik02.11.2013. u 18:03
    Neočekivano loša igra Bayerna. Danas su bili puno ispod svoje uobičajene razine, bez pravog tempa, bez uobičajenog visokog presinga, bez prave kontrole igre i posijeda lopte, bez agresivnosti, kao da igraju neku nevažnu utakmicu. Pa ipak i sa takvom igrom su pobijedili, a to je na kraju i... [više na forumu]