MAXtv Prva liga, 15. kolo, 02.11.2013, 15:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1.000
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Dražen Fejer (Bjelovar), Goran Dević (Koprivnica)

Branimir Korać • subota, 02.11.2013.

Prvi susret 15. kola MAXtv Prve lige odigran je u Maksimiru gdje je Lokomotiva „ugostila“ Dinamo. I bila je pravi domaćin široke ruke, pokazala je vrlo malo i Dinamo je glatko slavio...

Serija Dinamovih pobjeda protiv Lokomotive se nastavila. U susretu u kojem su igrači Dinama izgledali dobro tek u posljednjih pola sata, uspješno su preskočili i ovu prepreku te se vratili na vrh očekujući što će Hajduk napraviti u nedjelju u Koprivnici.

Prvo poluvrijeme u Maksimiru bilo je za što brži zaborav. U prvih 35 minuta nije viđeno gotovo ništa, Dinamo je imao posjed lopte, ali nije bio opasan.

Jedina akcija vrijedna spomena bila je ona iz desete minute kada je Marcelo Brozović bio u dobroj poziciji i natjerao Šarliju na jedinu vrijednu spomena intervenciju u prvom dijelu.

Sve do 37. minute Dinamo je kontrolirao loptu, ali bez ikakve konkretnosti dok je Lokomotiva s druge strane prijetila iz kontranapada, ali također bez opasne završnice.

Onda je u 37. minuti Dinamo stigao do pogotka. Nije mirisalo na veliku opasnost kada je Pinto ubacivao s desnog boka, međutim Gorupec i Puljić su startali nad Soudanija, srušili ga na pet metara i sudac Šimčić je pokazao na kazneni udarac.

Marcelo Brozović bio je precizan i doveo je Dinamo do prednosti.

Odmah nakon pogotka Šovšić je pobjegao Dinamovoj obrani, išao je jedna na jedan, Addy je uspio na rubu 16 metara odnijeti loptu, a Šovšić je pao preko njega i tražio prekršaj, no Šimčić je ostao tih iako je situacija bila prilično sumnjiva. Još jednom je Šovšić stigao u izglednu situaciju u 44. minuti kada ga je u 16 metara proigrao Mathias Chago, međutim veznjak Lokomotive bio je za koji centimetar neprecizan.

U drugom poluvremenu gledali smo ipak zanimljiviji nogomet, ali zahvaljujući Dinamu, ne i Lokomotivi.

Dinamo je u drugi dio ušao bolje i posebno u zadnjih pola sata bio je apsolutno bolji protivnik. Mogao je vrlo rano osigurati visoku pobjedu, ali Duje Čop se pošteno ispromašivao, s posebnim naglaskom na „nemogući promašaj“ u 65. minuti kada je ubačaj Pinta na par metara trebao samo skrenuti u praznu mrežu, ali u idealnoj situaciji je reagirao vrlo loše.

I prije toga je Čop promašio još dvije stopostotne prilike te je ubrzo preseljen na klupu, a Dinamo je stigao do 2:0. Pogodak je postigao sve bolji Domagoj Antolić koji je pucao s 20 metara nisko i u kut, a Šarlija je mogao ponovno po loptu u mrežu.

Bilo je to razdoblje dobre igre Dinama koji je napokon zaigrao nešto brže i ambicioznije dok s druge strane Lokomotiva nije mogla spojiti nekoliko dodavanja. Dinamo je apsolutno dominirao, stvarao prilike, no one su ostajale neiskorištene do 88. minute kada je pala konačna odluka.

Za najljepši potez na susretu pobrinuo se Ante Rukavina koji je snažno iz prve odapeo s 20 metara, a lopta je otišla u gornji kut Šarlijinog gola za konačnih 3:0.

Na kraju zaslužena pobjeda Dinama u susretu u kojem je gotovo sat vremena igrao rezervirano, a onda pritisnuo gas i s nešto angažiranijim pristupom slomio otpor Lokosa koji je bio vrlo slab. Momčad Tomislava Ivkovića je potpuno razočarala i nije odigrala gotovo ništa izuzev one prilike Šovšića koja je završila promašajem te situacije od nekoliko minuta ranije kada je isti igrač rušen na ulasku u 16 metara što je ostalo kao sporni detalj iz ovog susreta.

• Obrisan korisnik02.11.2013. u 23:38
    u svakoj normalnoj ligi ova tekma se ne bi mogla odigrati..pametnom dosta!
  • Obrisan korisnik02.11.2013. u 23:32
    kad gledan one tv reklame di se oglašavaju svakave pizdarije uvik se mislin pa el stvarno postoje debili koji to kupe...i onda se pojave likovi poput heretika na forumu...i onda skužin...
  • The Phantom02.11.2013. u 23:17
    Riječ rutinski nedovoljno izražava pravu situaciju.