2. HNL: Inter preuzeo vrh, Pomorac ponovno bez primljenog i postignutog gola

Branimir Korać • ponedjeljak, 04.11.2013.

Nakon 14. kola Druge HNL, došlo je do promjene na vrhu ljestvice. Pomorac je odigrao već tradicionalnih 0:0 u Velikoj Gorici što je iskoristio Inter i pobjedom protiv Lučkog preuzeo vodeću poziciju...

Nogometaši Intera preuzeli su vodeću poziciju na ljestvici nakon što su na svom travnjaku s 2:1 bili bolji od Lučkog. Iako su gosti doputovali prilično oslabljeni bez dobrog dijela onih najiskusnijih, pružili su dobar otpor lideru prvenstva.

Sva tri pogotka pala su u prvih 20 minuta susreta. Inter je poveo preko Marka Šimića u 13. minuti, Nikola Gatarić je poravnao pet minuta kasnije, a Šimić je u 20. minuti postavio konačnih 2:1.

Drugoplasirani Pomorac je ove sezone primio samo četiri gola, ali je zato i sa svega devet postignutih pogodaka najneefikasnija momčad lige. Još jedna utakmica za Kostrenjane završena je bez pogodaka, a ovaj put na gostovanju u Gorici.

Goričani su u posljednjoj minuti ipak mogli do sva tri boda kada je iz gužve pucao Lek Kćira, ali lopta je pogodila donji dio vratnice gola Simona Sluge.

U derbiju začelja Zelina je gostila momčad Solina i pobjedom 2:0 pomaknula se sa samog dna ljestvice prepustivši posljednju poziciju upravo Solinjanima.

Gosti su bolje krenuli i preko Radovnikovića odmah pogodili vratnicu, međutim u nastavku je domaćin bio nadmoćniji i preko Grgeca i Vuka osigurao je vrijedna tri boda.

Rudeš je stigao također do tri vrlo važna boda slavivši s minimalnih 1:0 protiv Sesveta. U susretu punim tenzija gosti su promašili kazneni udarac na samom startu susreta, a nakon toga Džolan poslije prekida zabija za konačnih 1:0.

Segestinoj seriji od šest utakmica bez poraza stigao je kraj u Dugopolju. Istoimeni domaćin je glatko slavio s 3:0 i uzvratio Segesti za poraz u prvom dijelu sezone.

U rutinskoj pobjedi domaćina strijelci su bili Dražen Bagarić, Josip Serdarušić i Ivo-Valentino Tomaš.

U dvoboju bivših prvoligaša Cibalia i Zagreb su u tvrdoj utakmici u Vinkovcima odigrali bez pogodaka. Na kraju ovaj bod odgovara i jednima i drugima, Cibalia je ostala u samom vrhu ispred Zagreba dok su gosti napustili Vinkovce neporaženi.

• Lovro-ZG05.11.2013. u 20:50
    Šta neće oni igrat na Drosini? Mislim da je to zajedno sa novom Kantridom najavio Mišković.
    Lovro-ZG
  • Obrisan korisnik05.11.2013. u 18:24
    za informaciju Rijeka će sljedeće godine vjerojatno igrat u Kostreni tako da će uređivat stadion što znači da bi Pomorac mogao imati uvjete
  • Obrisan korisnik04.11.2013. u 17:27
    Nije ni pola prvenstva a ti se već baviš licencama? Ajmo o tome kada za to dođe vrijeme. P.S. Nije Pomorac jedini 'konkurent' Zagrebu: od desetog do drugog je 7 bodova a još (brijem) 19 kola do kraja (valjda igraju trokružno, da je četverokružno bile bi 44 tekme... Mada u Championshipu igraju i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik04.11.2013. u 16:50
    cisto sumnjam da zagreb nece uc u 1.HNL, ak nista pomorac nece dobit dozvolu il tak nes...mafija je to....
  • Obrisan korisnik04.11.2013. u 16:30
    P.S. Za one koji pljuju po Slugi u kontekstu repke jer 'brani u Pomorcu': 4 primljena gola u 14 tekmi bi teško ostvarili i neki naši bolji prvoligaški golmani ;)